logo festiwalu OKOlice literatury

Andrzej Stasiuk [gość specjalny festiwalu OKOlice Literatury 2021]

15 września (środa) o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z gościem specjalnym festiwalu OKOlice Literatury 2021, Andrzejem Stasiukiem, które poprowadzi Agata Rokicka. Wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy.

Spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej: stacjonarnie w filii nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz w formie live’a na Facebooku biblioteki. Na spotkanie stacjonarne obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/spotkanie-andrzej-stasiuk/

Fot. Cai Caslavinieri

Andrzej Stasiuk – ur. 1960 w Warszawie. Mieszka w Beskidzie Niskim. Prozaik i eseista. Autor Murów Hebronu, Dukli, Opowieści galicyjskich, Dziewięciu, Jadąc do Babadag, Taksimu, Dziennika pisanego później, Grochowa, Nie ma ekspresów przy żółtych drogach, Wschodu, Osiołkiem, Kronik beskidzkich i światowych i kilku innych książek. Ostatnio opublikował Przewóz (Wołowiec 2021). Laureat licznych nagród, m.in. Nagrody im. Samuela Bogumiła Lindego 2002, Nagrody im. Adalberta Stiftera 2005, Nagrody Literackiej Nike 2005, Międzynarodowej Nagrody Literackiej Vilenica 2008, Nagrody Literackiej Gdynia 2010, Nagrody Nowa Kultura Nowej Europy im. Stanisława Vincenza 2011, Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2011 w dziedzinie literatury, Nagrody Literackiej m. st. Warszawy 2015, Austriackiej Nagrody Państwowej w dziedzinie literatury europejskiej 2016 oraz Nagrody im. Nicolasa Bouviera 2018. Jego książki są tłumaczone na niemal wszystkie języki europejskie, a także na koreański.

Wydarzenie otwiera tegoroczną edycję festiwalu literatury non-fiction OKOlice Literatury: Rzeczy i Ludzie.

Patroni medialni:
wSzczecinie.pl