Ale domy! [Ferie w bibliotece]

Czekamy na Was w filii nr 4 (ul. Barnima 25) w każdy powszedni dzień ferii (od 15 stycznia) od 13:00.

Do uczestnictwa w spotkaniach zapraszamy dzieci w wieku wczesnoszkolnym (6- 9 lat).

Dom – miejsce nieodzowne do życia, na przestrzeni wieków przybierał różne formy i pełnił wiele funkcji. O domach budowanych w różnych czasach i na różnych kontynentach opowiemy naszym najmłodszym czytelnikom właśnie podczas tegorocznych ferii.

Zaprosimy Was w podróż w czasie i przestrzeni — poznamy pierwsze ludzkie siedziby, przyjrzymy się domom pływającym, domom budowanym na drzewach i mostach, podziwiać będziemy chińskie budowle o kilku dachach, zagościmy także w progach japońskich mieszkań i średniowiecznych zamków, poznamy też smak Chatki z piernika.

W trakcie zajęć nie zabraknie zabaw literackich oraz warsztatów plastycznych.

Z racji ograniczonej liczby miejsc na zajęcia należy zapisać się osobiście w filii, telefonicznie
91 42 33 374 lub mailowo [email protected]

26 stycznia, 2024