Akademia Mózgu Seniora [Seniorzy w ProMediach]

28 lutego (czw.) o godz. 14:00 serdecznie zapraszamy do „Akademii Mózgu Seniora” w ramach cyklu [Seniorzy w ProMediach].

Zajęcia odbywają się z użyciem zapewnionych przez bibliotekę tabletów. Podczas spotkania uczestnicy poznają aplikację cyfrową HeadApp, która zapewnia codzienny trening mózgu w zakresie funkcji poznawczych i wykonawczych, np. pamięci, uwagi, rozumowania, planowania. Pierwszym etapem zajęć będzie test sprawności umysłowej. Aplikacja na podstawie wyników i indywidualnych preferencji dostosowuje codzienny trening, który można odbywać na tablecie, smartfonie lub w komputerze.

Aplikacja dostępna jest w polskiej wersji językowej i dostosowania do potrzeb seniorów. Uczestnicy otrzymają informacje, w których zostaną wskazane alternatywne aplikacje.

Więcej informacji o aplikacji pod linkiem https://headapp.pl/blog/

Spotkanie zostanie poprowadzone przez mgr Anetę Krejczy, z wykształcenia nauczycielkę, coacha i terapeutkę osób w spektrum autyzmu, a obecnie studentkę psychologii, zainteresowaną psychogerontologią (pedagogiką i psychologią osób starszych) oraz neuropsychologią.

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy na zajęcia!

Miejsce:
Filii nr 54 (Promedia)