8 POMP NA 8 MARCA! Spacer z Tomaszem Wieczorkiem

Wybierzcie się z nami na spacer śladem śródmiejskich pomp i ich patronek z okazji Dnia Kobiet! Startujemy 8 marca (wtorek) o godz. 18.08 przy fontannie na pl. Orła Białego i potrwa ok. 2 godziny. Udział jest BEZPŁATNY. Naszym przewodnikiem będzie Przewodnik po Szczecinie – Tomasz Wieczorek, który opowie o historii pomp szczecińskich, przy okazji łączącej się z wieloma ciekawostkami na temat naszego miasta.

Pompy! Porozrzucane po Szczecinie przypominają o dawnych czasach. Kiedyś pełniły niezwykle ważne funkcje społeczne – to przy nich spotykali się ludzie i nabierając wodę, rozmawiali. Dziś już tłumów przy nich nie widać, chyba że akurat mijacie grupę spacerowiczów, którzy wybrali się na spacer szlakiem Pompastyczny Szczecin. Zapraszamy na spacer tropem szczecińskich pomp, które są tylko pretekstami do opowiadania miejskich historii!

Tomasz Wieczorek
Przewodnik po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Pracownik Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej. Konsultant historyczny. Pomysłodawca i koordynator projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja „ŚLADAMI LUBINUSA. PRZEWODNIK NIEZWYKŁY”, której jest też współautorem. Współautor współczesnego komentarza opracowanego do niemych taśm pod wspólnym tytułem „ZAMEK SZCZECIŃSKI”.

Współorganizatorami i partnerami trasy są:
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie