8 POMP NA 8 MARCA! Spacer z Tomaszem Wieczorkiem

Wybierzcie się z nami na spacer śladem śródmiejskich pomp i ich patronek z okazji Dnia Kobiet! Startujemy 8 marca (wtorek) o godz. 18.08 przy fontannie na pl. Orła Białego i potrwa ok. 2 godziny. Udział jest BEZPŁATNY. Naszym przewodnikiem będzie Przewodnik po Szczecinie – Tomasz Wieczorek, który opowie o historii pomp szczecińskich, przy okazji łączącej się z wieloma ciekawostkami na temat naszego miasta.

Pompy! Porozrzucane po Szczecinie przypominają o dawnych czasach. Kiedyś pełniły niezwykle ważne funkcje społeczne – to przy nich spotykali się ludzie i nabierając wodę, rozmawiali. Dziś już tłumów przy nich nie widać, chyba że akurat mijacie grupę spacerowiczów, którzy wybrali się na spacer szlakiem Pompastyczny Szczecin. Zapraszamy na spacer tropem szczecińskich pomp, które są tylko pretekstami do opowiadania miejskich historii!

Tomasz Wieczorek
Przewodnik po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Pracownik Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej. Konsultant historyczny. Pomysłodawca i koordynator projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja „ŚLADAMI LUBINUSA. PRZEWODNIK NIEZWYKŁY”, której jest też współautorem. Współautor współczesnego komentarza opracowanego do niemych taśm pod wspólnym tytułem „ZAMEK SZCZECIŃSKI”.

Współorganizatorami i partnerami trasy są:
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie
ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki

Data rozpoczęcia
8 marca, 2022
18:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Siła kobiecej opowieści. Warsztaty kreatywne dla kobiet

Siła kobiecej opowieści. Warsztaty kreatywne dla kobiet

3 października, 2023
17.00
Dom. Wystawa prac Aleksandry Giemzy [wernisaż]

Dom. Wystawa prac Aleksandry Giemzy [wernisaż]

4 października, 2023
18.00
Aromaterapia wokół nas [Koło Gospodyń Miejskich]

Aromaterapia wokół nas [Koło Gospodyń Miejskich]

5 października, 2023
17.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content