40 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie. Spotkanie z Genowefą Kondraciuk-Gabryś.

31 maja (wtorek) o godz. 17:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) zapraszamy na spotkanie z Panią Genowefą Kondraciuk-Gabryś oraz prezentację jej książki pt. “Azyl na jesień życia. 40 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie (1978-2018)”.

Podczas wydarzenia autorka przybliży historię powstania książki, a także opowie o bogatej działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie.

Po części prezentacyjnej chętni będą mogli otrzymać egzemplarz książki z dedykacją od autorki.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

„Pomysł na uniwersytety trzeciego wieku jest dzieckiem środowisk medycznych, szczególnie gerontologii, zatroskanej starzeniem się społeczeństw wskutek przedłużania się długości życia i zmieniającymi się, na niekorzyść seniorów, relacjami między pokoleniami. Z ich obserwacji wynikało, że emeryci „w pojedynkę” pozostają niemal bezbronni przed negatywnymi przejawami starości, odczuwanymi przez nich samych, a także doznawanymi od innych w społecznych realiach współczesnej cywilizacji […]”

„Uniwersytety trzeciego wieku są też bezpiecznym azylem dla ludzi borykających się z materialnymi, socjalnymi i psychicznymi problemami powstającymi wskutek bezrobocia po pozbawieniu ich, a często też członków ich rodzin, miejsc pracy, po tzw. grupowych zwolnieniach, wysyłaniu na wcześniejszą emeryturę itp., czego doświadczaliśmy nie tak dawno.”
fragmenty książki „Azyl na jesień życia. 40 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie (1978-2018)

O autorce

Pani Genowefa Kondraciuk-Gabryś jest absolwentką Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. […] Większość swego życia zawodowego pracowała jako adiunkt naukowo-badawczy. […] Od 2005 r. swoje pasje naukowe i literackie realizuje w Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

W 2010 r. wspólnie z dr. Władysławą Homą i pomocą kilku koleżanek wydała wspomnienia seniorów w książce „Nic nie jest milczeniem…”

Podpisywanie książki NIC NIE JEST MILCZENIEM przez Genowefę Kondraciuk-Gabryś Wydział Humanistyczny US. 2011 r.

Data rozpoczęcia
31 maja, 2022
17:00
Miejsce
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne wydarzenia

Wymagać to dużo? [Generator myśli filozoficznej dla młodzieży]

Wymagać to dużo? [Generator myśli filozoficznej dla młodzieży]

25 kwietnia, 2024
17.00
[Klubik artystyczny dla dzieci]
Wydarzenie dla dzieci

[Klubik artystyczny dla dzieci]

25 kwietnia, 2024
17.00
Dzieci dzieciom muzycznie [koncert]
Wydarzenie dla dzieci

Dzieci dzieciom muzycznie [koncert]

26 kwietnia, 2024
13.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content