40 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie. Spotkanie z Genowefą Kondraciuk-Gabryś.

31 maja (wtorek) o godz. 17:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) zapraszamy na spotkanie z Panią Genowefą Kondraciuk-Gabryś oraz prezentację jej książki pt. “Azyl na jesień życia. 40 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie (1978-2018)”.

Podczas wydarzenia autorka przybliży historię powstania książki, a także opowie o bogatej działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie.

Po części prezentacyjnej chętni będą mogli otrzymać egzemplarz książki z dedykacją od autorki.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

„Pomysł na uniwersytety trzeciego wieku jest dzieckiem środowisk medycznych, szczególnie gerontologii, zatroskanej starzeniem się społeczeństw wskutek przedłużania się długości życia i zmieniającymi się, na niekorzyść seniorów, relacjami między pokoleniami. Z ich obserwacji wynikało, że emeryci „w pojedynkę” pozostają niemal bezbronni przed negatywnymi przejawami starości, odczuwanymi przez nich samych, a także doznawanymi od innych w społecznych realiach współczesnej cywilizacji […]”

„Uniwersytety trzeciego wieku są też bezpiecznym azylem dla ludzi borykających się z materialnymi, socjalnymi i psychicznymi problemami powstającymi wskutek bezrobocia po pozbawieniu ich, a często też członków ich rodzin, miejsc pracy, po tzw. grupowych zwolnieniach, wysyłaniu na wcześniejszą emeryturę itp., czego doświadczaliśmy nie tak dawno.”
fragmenty książki „Azyl na jesień życia. 40 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie (1978-2018)

O autorce

Pani Genowefa Kondraciuk-Gabryś jest absolwentką Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. […] Większość swego życia zawodowego pracowała jako adiunkt naukowo-badawczy. […] Od 2005 r. swoje pasje naukowe i literackie realizuje w Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

W 2010 r. wspólnie z dr. Władysławą Homą i pomocą kilku koleżanek wydała wspomnienia seniorów w książce „Nic nie jest milczeniem…”

Podpisywanie książki NIC NIE JEST MILCZENIEM przez Genowefę Kondraciuk-Gabryś Wydział Humanistyczny US. 2011 r.

31 maja, 2022