napis Tydzień Zakazanych Książek

Tydzień Zakazanych Książek 2020 [fotorelacja i film]

W tygodniu między 27 września a 3 października 2020 obchodzimy Tydzień Zakazanych Książek. Z tej okazji w kilku naszych filiach przygotowaliśmy okolicznościowe ekspozycje. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć poniżej.

Julia Towpyha z filii nr 28 opowiada o zakazanych książkach.

Julia Towpyha gościła również w Radiu Szczecin. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy: https://radioszczecin.pl/172,6731,tydzien-zakazanych-ksiazek-rozmowa

Tydzień Zakazanych Książek (TZK, Banned Books Week) jest wydarzeniem, które ma na celu zwrócenie publicznej uwagi na kwestie cenzury i wycofywania publikacji. TZK organizowany jest rokrocznie (od 1982 r.) przez Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy (ALA) i jest związany z celebrowaniem 1. poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, gwarantującej m.in. wolność słowa.

Data publikacji
2 października, 2020