Tydzień Czytania Dzieciom w naszej bibliotece

”Książka jest jak ogród” to hasło XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbędzie się w dniach 1 -7 czerwca 2023 r. Organizatorem wielkiego święta czytania jest Fundacja ABC XXI — Cała Polska czyta dzieciom, która od ponad dwudziestu lat prowadzi kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (dalej: OTCD lub Tydzień czytania) to akcja, która od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom i jest obchodzona w setkach placówek bibliotecznych oraz oświatowych w całym kraju.

Hasło tegorocznego Tygodnia czytania zostało zainspirowane starym chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”. Do głośnego czytania podczas OTCD wybraliśmy książki, które w szczególny sposób rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, umożliwiając przeniesienie się do krainy fantazji i poznanie niezwykłych bohaterów, którzy są źródłem wiedzy o emocjach i postawach ludzi, a także kształtują wyznawane w dalszym życiu wartości.

W naszych filiach panie bibliotekarki także zaplanowały wiele atrakcji dla najmłodszych czytelników, aby każdy z nich czuł się swobodnie i przyjemnie spędził czas na czytaniu.

1 czerwca (poniedziałek)

Godz. 16:00 w filii nr 48 (ul. Rydla 93). Zapraszamy wszystkie [Książkoluby] na warsztaty w baśniowym ogrodzie książkowym. W nawiązaniu do hasła „Książka jest jak ogród” razem z uczestnikami wyruszymy w literacką podróż do ogrodu baśniowej czarownicy, przekonamy się, że nie warto oceniać po pozorach i że w każdym człowieku można odnaleźć dobro. Wspólnie przy wykorzystaniu kolorowych papierów wykonamy łąkę pełną kwiatów na której nie zabraknie motyli. Obowiązują zapisy tel. 91 46 42 881 lub mailowo [email protected]

Godz. 17:00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2). Odbędą się orientalne atrakcje w ramach Tybetańskiego Dnia Dziecka. Będzie można posłuchać buddyjskich bajek, usypać kolorową mandalę oraz spróbować pysznych przekąsek.

2 czerwca (piątek)

Godz. 10:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8). Zapraszamy na spotkanie z Marią Piórkowską-Urbaniak, autorką książek dla dzieci. Od dziesięciu lat pracuje jako nauczycielka języka polskiego. Jej pasjami są: podróże, literatura i tworzenie opowiadań dla dzieci. Kochająca mama głównej bohaterki książek. Narodziny dziecka otworzyły przed nią nową drogę literacką.

Godz. 16:00 w ogrodzie filii nr 4 (ul. Barnima 10). Panie bibliotekarki opowiedzą jak dbać o przyrodę, przeczytają ciekawe opowieści, a poza lekturą pięknych i ciekawych książek nasi goście będą mogli samodzielnie wykonać domek dla owadów, stworzyć pracę plastyczną (malowanie na folii) oraz wziąć udział w licznych zabawach i konkursach o tematyce przyrodniczej.

5 czerwca (poniedziałek)

Godz. 17:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8). Coś zaszeleści, zastuka i zazgrzyta, a może nawet i coś huknie, pochrzęści lub łupnie. A to za sprawą spotkania interaktywnego dla dzieci i dorosłych z Kasią Brzozowską — autorką książeczki „Stukoszelest”. Podczas wydarzenia spotkacie Stukotka i usłyszycie jego stukoszelest. Czekają na Was piękne animacje pełne kolorów i przeróżnych dźwięków, szelestów i stukań! Ciemność już nie będzie taka straszna. Odkryjecie, że strach ma po prostu wielkie oczy.

Zapraszamy do wspólnego czytania małych i dużych Czytelników.

Data publikacji
23 maja, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Jak co roku dołączamy do międzynarodowej akcji promowania czytelnictwa. Już 23 kwietnia (wt.) od godz. 15:00 szukajcie nas w centrum Szczecina, gdzie rozdawać będziemy książki, zapraszając do odwiedzania naszych bibliotek. W tej fajnej i szlachetnej przygodzie będą wspierać nas wolontariuszki...
 

Kody Legimi na kwiecień 2024 WYCZERPANE

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Wirtualne spacery - podsumowanie projektu

10 stycznia 2023 r. wyruszyliśmy na wyprawę po naszych filiach, chcąc cyklicznie prezentować je Wam, pomysłowo i inspirująco. Była to wycieczka wirtualna, choć my realnie odwiedzaliśmy kolejne biblioteki, aby robić ich zdjęcia — budulec prezentacji multimedialnych. W każdej filii staraliśmy...
 

Poza granicami słowa (Jenseits der Grenzen des Wortes) [fotorelacja]

Od marca do kwietnia zostaliśmy partnerem w polsko-niemieckim projekcie, organizowanym przez Beatę Zuzannę Borawską. Punktem wyjścia podczas spotkań były rozmowy na temat złożonościtożsamości kobiet Pogranicza, tkania osobistych herstorii, dzielenia się kobiecymi doświadczeniami i obserwacjami. Było to swoiste „mapowanie granicy” pomiędzy...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content