Tydzień Czytania Dzieciom w naszej bibliotece

” Książka jest jak ogród” to hasło XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbędzie się w dniach 1 -7 czerwca 2023 r. Organizatorem wielkiego święta czytania jest Fundacja ABC XXI — Cała Polska czyta dzieciom, która od ponad dwudziestu lat prowadzi kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (dalej: OTCD lub Tydzień czytania) to akcja, która od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom i jest obchodzona w setkach placówek bibliotecznych oraz oświatowych w całym kraju.

Hasło tegorocznego Tygodnia czytania zostało zainspirowane starym chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”. Do głośnego czytania podczas OTCD wybraliśmy książki, które w szczególny sposób rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, umożliwiając przeniesienie się do krainy fantazji i poznanie niezwykłych bohaterów, którzy są źródłem wiedzy o emocjach i postawach ludzi, a także kształtują wyznawane w dalszym życiu wartości.

W naszych filiach panie bibliotekarki także zaplanowały wiele atrakcji dla najmłodszych czytelników, aby każdy z nich czuł się swobodnie i przyjemnie spędził czas na czytaniu.

1 czerwca (poniedziałek) o godz. 16:00 w filii nr 48 (ul. Rydla 93) zapraszamy wszystkie [Książkoluby] na warsztaty w baśniowym ogrodzie książkowym. Obowiązują zapisy tel. 91 46 42 881 lub mailowo [email protected]

Także 1 czerwca, w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) od godz. 17:00 odbędą się orientalne atrakcje w ramach Tybetańskiego Dnia Dziecka. Będzie można posłuchać buddyjskich bajek, usypać kolorową mandalę oraz spróbować pysznych przekąsek.

2 czerwca (piątek) o godz. 10:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) zapraszamy na spotkanie z Pawłem Urbaniakiem, autorem książek dla dzieci.

Również w piątek od godz. 16:00 w ogrodzie filii nr 4 (ul. Barnima 10) panie bibliotekarki opowiedzą jak dbać o przyrodę, w formie zabaw i łamigłówek.

Zapraszamy do wspólnego czytania małych i dużych Czytelników.

Data publikacji
23 maja, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Zasady dystrybucji kodów LEGIMI i EMPIK GO w czerwcu!

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi i Empik Go. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznejw Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem...
 

Wirtualne spacery

Wirtualny spacer po naszych filiach? Czemu nie? Przedstawiamy Wam nasz nowy projekt, dzięki któremu możecie poznać nasze filie! Wirtualne spacery pozwolą Wam zwiedzić filie, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat oraz obejrzeć wiele zdjęć. Co dwa tygodnie będziecie mogli poznawać...
 

Relacje z wydarzeń w filii nr 36

W kwietniu i maju z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Tygodnia Bibliotek w naszej filii bibliotecznej gościliśmy grupy przedszkolaków z PP 50 Gama, oraz z Przedszkola i Żłobka Małe Omnibuski. Na spotkaniach przedszkolaki dowiedziały się jak korzystać...
 

Legimi i Empik Go — zapowiedź czerwcowa.

Wszystkich Czytelników, którzy pozyskali od nas majowe kody do aplikacji Legimi i Empik Go, prosimy o ich aktywowanie, aby nie przepadły. Od 5 czerwca (poniedziałek) będziemy wydawać nową pulę kodów. Dokładne instrukcje na kolejny miesiąc pojawią się już wkrótce.
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content