Tydzień Czytania Dzieciom w naszej bibliotece

”Książka jest jak ogród” to hasło XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbędzie się w dniach 1 -7 czerwca 2023 r. Organizatorem wielkiego święta czytania jest Fundacja ABC XXI — Cała Polska czyta dzieciom, która od ponad dwudziestu lat prowadzi kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (dalej: OTCD lub Tydzień czytania) to akcja, która od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom i jest obchodzona w setkach placówek bibliotecznych oraz oświatowych w całym kraju.

Hasło tegorocznego Tygodnia czytania zostało zainspirowane starym chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”. Do głośnego czytania podczas OTCD wybraliśmy książki, które w szczególny sposób rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, umożliwiając przeniesienie się do krainy fantazji i poznanie niezwykłych bohaterów, którzy są źródłem wiedzy o emocjach i postawach ludzi, a także kształtują wyznawane w dalszym życiu wartości.

W naszych filiach panie bibliotekarki także zaplanowały wiele atrakcji dla najmłodszych czytelników, aby każdy z nich czuł się swobodnie i przyjemnie spędził czas na czytaniu.

1 czerwca (poniedziałek)

Godz. 16:00 w filii nr 48 (ul. Rydla 93). Zapraszamy wszystkie [Książkoluby] na warsztaty w baśniowym ogrodzie książkowym. W nawiązaniu do hasła „Książka jest jak ogród” razem z uczestnikami wyruszymy w literacką podróż do ogrodu baśniowej czarownicy, przekonamy się, że nie warto oceniać po pozorach i że w każdym człowieku można odnaleźć dobro. Wspólnie przy wykorzystaniu kolorowych papierów wykonamy łąkę pełną kwiatów na której nie zabraknie motyli. Obowiązują zapisy tel. 91 46 42 881 lub mailowo [email protected]

Godz. 17:00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2). Odbędą się orientalne atrakcje w ramach Tybetańskiego Dnia Dziecka. Będzie można posłuchać buddyjskich bajek, usypać kolorową mandalę oraz spróbować pysznych przekąsek.

2 czerwca (piątek)

Godz. 10:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8). Zapraszamy na spotkanie z Marią Piórkowską-Urbaniak, autorką książek dla dzieci. Od dziesięciu lat pracuje jako nauczycielka języka polskiego. Jej pasjami są: podróże, literatura i tworzenie opowiadań dla dzieci. Kochająca mama głównej bohaterki książek. Narodziny dziecka otworzyły przed nią nową drogę literacką.

Godz. 16:00 w ogrodzie filii nr 4 (ul. Barnima 10). Panie bibliotekarki opowiedzą jak dbać o przyrodę, przeczytają ciekawe opowieści, a poza lekturą pięknych i ciekawych książek nasi goście będą mogli samodzielnie wykonać domek dla owadów, stworzyć pracę plastyczną (malowanie na folii) oraz wziąć udział w licznych zabawach i konkursach o tematyce przyrodniczej.

5 czerwca (poniedziałek)

Godz. 17:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8). Coś zaszeleści, zastuka i zazgrzyta, a może nawet i coś huknie, pochrzęści lub łupnie. A to za sprawą spotkania interaktywnego dla dzieci i dorosłych z Kasią Brzozowską — autorką książeczki „Stukoszelest”. Podczas wydarzenia spotkacie Stukotka i usłyszycie jego stukoszelest. Czekają na Was piękne animacje pełne kolorów i przeróżnych dźwięków, szelestów i stukań! Ciemność już nie będzie taka straszna. Odkryjecie, że strach ma po prostu wielkie oczy.

Zapraszamy do wspólnego czytania małych i dużych Czytelników.

Data publikacji
23 maja, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

OKOlice Literatury 2023 już na horyzoncie

W dniach 25-28 października 2023 r. zaprosimy Was ponownie na nasz tegoroczny festiwal literatury non-fiction OKOlice Literatury. Przed nami piąta, jubileuszowa edycja, którą w całości poświęcimy reportażowi. Będziemy rozmawiać o kulisach pracy reportażysty, rozwoju reportażu po 2010, nowych formach takich...
 

Kody Legimi i Empik Go w październiku 2023 r.

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi i Empik Go. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania...
 

Wirtualne spacery

Wirtualny spacer po naszych filiach? Czemu nie? Przedstawiamy Wam nasz nowy projekt, dzięki któremu możecie poznać nasze filie! Wirtualne spacery pozwolą Wam zwiedzić filie, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat oraz obejrzeć wiele zdjęć. Co dwa tygodnie będziecie mogli poznawać...
 

Narodowe Czytanie w krainie odpoczynku [fotorelacja]

Zgodnie z tradycją, jako miejska instytucja kultury włączyliśmy się w akcję Narodowego Czytania, tym razem wizualizując fragmenty powieści „Nad Niemnem”. Przemieniając ProMedia w literacką krainę odpoczynku, spędziliśmy sobotnie popołudnie słuchając przyjemnych głosów, śpiewu ptaków oraz podziwiając rośliny, te w wazonach,...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content