To był piękny Światowy Dzień Książki!

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Nie mogliśmy sobie wybrać lepszego sposobu na uczczenie tego ważnego święta niż uczestniczenie w Żywej Bibliotece! Czym jest Żywa Biblioteka?

„Żywa Biblioteka” to globalny projekt realizowany w bibliotekach na całym świecie, którego celem jest poszerzenie świadomości na temat praw człowieka. Cała idea oparta została na możliwości „wypożyczenia książki”, czyli drugiej osoby, która często myśli lub czuje w sposób odmienny od naszego lub reprezentuje inny krąg kulturowy bądź religijny.

Zainteresowanie Żywą Biblioteką, którą mieliśmy szansę gościć dzięki współpracy filii 54 i Fundacją MOŻESZ przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wśród dostępnych książek były m.in.:

  • osoba głuchoniewidoma
  • osoba aseksualna
  • osoba nieuleczalnie chora
  • ateistka
  • lesbijka
  • amazonka
  • judoczka z Odessy
  • uchodźczyni z Kijowa

Miło nam było gościć Was w naszych skromnych progach. Po pełną relację z Żywej Biblipoteki zapraszamy na stronę organizatora Fundacja MOŻESZ.


Ale to nie wszystko!

Tego dnia rozdawaliśmy też książki! Do kogo trafiły, zobaczcie w naszej galerii 🙂 Czy są wśród naszych czytelników osoby obdarowane? 😊


I na koniec, spotkanie poświęcone wydawnictwu Pomorze i wydanym przez nie publikacjom. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że spotkanie zaowocowało planami na przyszłość!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych wydarzeń tego dnia i do zobaczenia za rok! 😍

Data publikacji
25 kwietnia, 2022
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Kody Legimi na marzec 2024

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Jubileusz książkowych spotkań

To już 10 lat! Dokładnie w 2014 r. rozpoczęliśmy spotkania miłośników literatury, dołączając do ogólnopolskiej inicjatywy zwanej Dyskusyjnymi Klubami Książki. Na początku regularnie działało 7 DKK-ów, jednak w kolejnych latach tworzyły się następne grupy w kolejnych filiach naszej sieci. Obecnie...
 

Ćwiczymy jogę inspirując się naturą! [Książkoluby] [fotorelacja]

Przygody króliczki Jojo stały się inspiracją dla dzisiejszych warsztatów z cyklu [Książkoluby]. Naszych młodych czytelników zaprosiliśmy do wspólnych ćwiczeń oddechowych, a także do przetestowania praktyk jogowych, jakie pomogły wyjść z opresji bohaterce książki „Jojo i joga”. Nawiązując do nazwy jednej...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content