To był piękny Światowy Dzień Książki!

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Nie mogliśmy sobie wybrać lepszego sposobu na uczczenie tego ważnego święta niż uczestniczenie w Żywej Bibliotece! Czym jest Żywa Biblioteka?

„Żywa Biblioteka” to globalny projekt realizowany w bibliotekach na całym świecie, którego celem jest poszerzenie świadomości na temat praw człowieka. Cała idea oparta została na możliwości „wypożyczenia książki”, czyli drugiej osoby, która często myśli lub czuje w sposób odmienny od naszego lub reprezentuje inny krąg kulturowy bądź religijny.

Zainteresowanie Żywą Biblioteką, którą mieliśmy szansę gościć dzięki współpracy filii 54 i Fundacją MOŻESZ przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wśród dostępnych książek były m.in.:

  • osoba głuchoniewidoma
  • osoba aseksualna
  • osoba nieuleczalnie chora
  • ateistka
  • lesbijka
  • amazonka
  • judoczka z Odessy
  • uchodźczyni z Kijowa

Miło nam było gościć Was w naszych skromnych progach. Po pełną relację z Żywej Biblipoteki zapraszamy na stronę organizatora Fundacja MOŻESZ.


Ale to nie wszystko!

Tego dnia rozdawaliśmy też książki! Do kogo trafiły, zobaczcie w naszej galerii 🙂 Czy są wśród naszych czytelników osoby obdarowane? 😊


I na koniec, spotkanie poświęcone wydawnictwu Pomorze i wydanym przez nie publikacjom. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że spotkanie zaowocowało planami na przyszłość!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych wydarzeń tego dnia i do zobaczenia za rok! 😍

Data publikacji
25 kwietnia, 2022
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Czytniki e-booków już są w ProMediach!

Mamy dla Was nową ofertę! Już są czytniki e-booków Pocketbook Touch Lux 5 do wypożyczania w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Czytniki nie obciążają wzroku, posiadają opcję regulowania rozmiaru czcionki. Jako pierwszy z serii Touch Lux został wyposażony w podświetlenie SMARTlight, które...
 

[Czytaj PL]

Trwa akcja Czytaj PL. Każdego dnia w listopadzie umożliwia dostęp do kilkunastu ebooków i audiobooków.Jest w 100 % darmowa. Wśród osiemnastu bestsellerów można znaleźć wiele uznanych nazwisk. Max Czornyj, Katarzyna Puzyńska, Dominika Słowik to tylko niektóre z nich. Każdy użytkownik...
 

Żywa Biblioteka [fotorelacja]

Żywa biblioteka na zdjęciach! Podczas wydarzenia mieliście okazję porozmawiać z naszymi żywymi książkami oraz uczestniczyć w warsztatach z komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji! Wydarzenie organizowane w ramach Programu EFS Wiedza, Edukacja i Rozwój.
 

Wystawa prac komiksowych (Zaczytany Szczecin).

Wystawa w wersji ZINA
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content