To był piękny Światowy Dzień Książki!

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Nie mogliśmy sobie wybrać lepszego sposobu na uczczenie tego ważnego święta niż uczestniczenie w Żywej Bibliotece! Czym jest Żywa Biblioteka?

„Żywa Biblioteka” to globalny projekt realizowany w bibliotekach na całym świecie, którego celem jest poszerzenie świadomości na temat praw człowieka. Cała idea oparta została na możliwości „wypożyczenia książki”, czyli drugiej osoby, która często myśli lub czuje w sposób odmienny od naszego lub reprezentuje inny krąg kulturowy bądź religijny.

Zainteresowanie Żywą Biblioteką, którą mieliśmy szansę gościć dzięki współpracy filii 54 i Fundacją MOŻESZ przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wśród dostępnych książek były m.in.:

  • osoba głuchoniewidoma
  • osoba aseksualna
  • osoba nieuleczalnie chora
  • ateistka
  • lesbijka
  • amazonka
  • judoczka z Odessy
  • uchodźczyni z Kijowa

Miło nam było gościć Was w naszych skromnych progach. Po pełną relację z Żywej Biblipoteki zapraszamy na stronę organizatora Fundacja MOŻESZ.


Ale to nie wszystko!

Tego dnia rozdawaliśmy też książki! Do kogo trafiły, zobaczcie w naszej galerii 🙂 Czy są wśród naszych czytelników osoby obdarowane? 😊


I na koniec, spotkanie poświęcone wydawnictwu Pomorze i wydanym przez nie publikacjom. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że spotkanie zaowocowało planami na przyszłość!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych wydarzeń tego dnia i do zobaczenia za rok! 😍

Data publikacji
25 kwietnia, 2022
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Przerwa techniczna w działaniu Sklepu MBP

Drodzy Klienci, planujemy przerwę techniczną w działaniu Sklepu MBP od 25 kwietnia do 31 maja. W tym czasie strona sklepu będzie nieczynna i nie będziemy przyjmować zamówień, zajęci przenoszeniem naszych zasobów do nowego, lepszego magazynu. Zamówienia złożone do 24 kwietnia...
 

Nowości w IBUK libra

Książki w wersjach elektronicznych cieszą się coraz większym uznaniem wśród czytelników. Posiadanie na jednym urządzeniu dostępu do setek tytułów jest dla wielu największą zaletą czytania e-booków. W naszej ofercie oprócz dostępu do dwóch najpopularniejszych aplikacji, czyli Legimi i Empik Go,...
 

„Czytamy, polecamy - recenzje czytelników”

Środa – pora na recenzję. Tym razem, w ramach akcji „Recenzje w dobrym smaku” nasza czytelniczka Julia Chowańska, zrecenzowała dla nas książkę Joanny Bator pt.: „Gorzko, gorzko”. Patchwork z kobiecych emocji – recenzja książki Joanny Bator pt.: Gorzko, gorzko Wydane...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content