Ryziński, Małecki i Quistorp. Tydzień pełen ciekawych spotkań za nami.

Kwiecień plecień bo przeplata…

Tak też było w ostatnim tygodniu. Przepletliśmy go trzema ciekawymi spotkaniami.

20 kwietnia – gościliśmy młodego ale już docenionego w Polsce i na świecie pisarza książek fantasy, science-fiction, kryminałów – Jakuba Małeckiego. Kto się jeszcze nie spotkał z jego prozą, polecamy nadrobić zaległości zaczynając od książki pt.: „Dygot”, która w 2015 została nominowana w plebiscycie Książka Roku portalu lubimyczytac.pl.

A poniżej fotorelacja ze spotkania:

Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie 🙂


Kolejny dzień, kolejny interesujący gość!

Tym razem naszym gościem był Remigiusz Ryziński, autor głośnego reportażu „Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów”, który posłużył jako inspiracja do nakręcenia filmu o tym samym tytule. Za tę książkę Ryziński otrzymał nominację do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Kogo zabrakło na spotkaniu, odsyłamy na youtube gdzie można obejrzeć / odsłuchać wywiadu z autorem.

Dziękujemy za Waszą obecność! <3


I na zwieńczenie tego obfitego w znakomitych gości tygodnia, lokalny akcent. W piątkowe popołudnie posłuchaliśmy wykładu przygotowanego przez Dorotę Pundyk – pasjonatkę historii Szczecina oraz Sabinę Wacławczyk – przewodniczkę miejską i animatorkę kultury. Bohaterem wykładu był największy szczeciński filantrop – Johannes Quistorp.

Po frekwencji wnosimy, że lokalne historie interesują Was najbardziej! 🥰

Dla nieobecnych, nic straconego – film ze spotkania dostępny na naszym youtubie. Miłego seansu!


Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi wydarzeniami, zapisz się do newslettera i polub nasz fanpage na facebooku.

Zapraszamy!

Data publikacji
27 kwietnia, 2022
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Czytniki e-booków już są w ProMediach!

Mamy dla Was nową ofertę! Już są czytniki e-booków Pocketbook Touch Lux 5 do wypożyczania w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Czytniki nie obciążają wzroku, posiadają opcję regulowania rozmiaru czcionki. Jako pierwszy z serii Touch Lux został wyposażony w podświetlenie SMARTlight, które...
 

[Czytaj PL]

Trwa akcja Czytaj PL. Każdego dnia w listopadzie umożliwia dostęp do kilkunastu ebooków i audiobooków.Jest w 100 % darmowa. Wśród osiemnastu bestsellerów można znaleźć wiele uznanych nazwisk. Max Czornyj, Katarzyna Puzyńska, Dominika Słowik to tylko niektóre z nich. Każdy użytkownik...
 

Żywa Biblioteka [fotorelacja]

Żywa biblioteka na zdjęciach! Podczas wydarzenia mieliście okazję porozmawiać z naszymi żywymi książkami oraz uczestniczyć w warsztatach z komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji! Wydarzenie organizowane w ramach Programu EFS Wiedza, Edukacja i Rozwój.
 

Wystawa prac komiksowych (Zaczytany Szczecin).

Wystawa w wersji ZINA
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content