Relacje z wydarzeń w filii nr 36

W kwietniu i maju z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Tygodnia Bibliotek w naszej filii bibliotecznej gościliśmy grupy przedszkolaków z PP 50 Gama, oraz z Przedszkola i Żłobka Małe Omnibuski.

Na spotkaniach przedszkolaki dowiedziały się jak korzystać z biblioteki i w jaki sposób mogą zostać czytelnikami. Bibliotekarka zaprezentowała dzieciom ciekawe książki, które wzbudziły w nich duże zainteresowanie. Przedszkolaki dowiedziały się również czym się różni książka z biblioteki od książki prywatnej, a także jak dbać o książki, aby nie uległy zniszczeniu i by służyły jak najdłużej. Na koniec dzieci zostały oprowadzone po bibliotece, a także zobaczyły w jaki sposób bibliotekarka wypożycza dokumenty biblioteczne.

Na kwietniowym spotkaniu DKK omawiałyśmy lekturę „Mój tata panda” Jamesa Gould-Bourna.

Życie Danny’ego się rozpada. Został samotnym ojcem jedenastoletniego Willa, który nie odezwał się od czasu śmierci matki w wypadku samochodowym rok wcześniej. Na domiar złego Danny’ego właśnie zwolnili z pracy i popada w coraz większe długi, przez co właściwe mieszkania grozi mu eksmisją. Musi szybko znaleźć źródło utrzymania. Podczas spacerów po parku wpada na pomysł: kupuje kostium pandy i wzorem ulicznych artystów decyduje się zostać tańczącym niedźwiedziem.

Pewnego dnia spostrzega grupkę chłopców dokuczających jego synowi. Nie zważając na swoje zabawne przebranie, przepędza napastników. Wtedy Will odzywa się po raz pierwszy od śmierci matki, nieświadomy, że mężczyzna w kostiumie pandy, któremu się zwierza, to jego ojciec.

Czy Danny straci zaufanie syna, kiedy wyjawi, kim jest? Czy uda mu się wyjść z długów i odtworzyć relację z synem?

Bezpretensjonalna i podnosząca na duchu powieść o ojcu i synu, którzy na nowo budują ze sobą więź w nieprawdopodobnych okolicznościach i wspólnie przechodzą żałobę po stracie najbliższej im obu osoby.

Bardzo polecamy i zachęcamy do lektury 🙂

Data publikacji
26 maja, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Zasady dystrybucji kodów LEGIMI i EMPIK GO w czerwcu!

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi i Empik Go. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznejw Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem...
 

Wirtualne spacery

Wirtualny spacer po naszych filiach? Czemu nie? Przedstawiamy Wam nasz nowy projekt, dzięki któremu możecie poznać nasze filie! Wirtualne spacery pozwolą Wam zwiedzić filie, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat oraz obejrzeć wiele zdjęć. Co dwa tygodnie będziecie mogli poznawać...
 

Tydzień Czytania Dzieciom w naszej bibliotece

” Książka jest jak ogród” to hasło XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbędzie się w dniach 1 -7 czerwca 2023 r. Organizatorem wielkiego święta czytania jest Fundacja ABC XXI — Cała Polska czyta dzieciom, która od ponad dwudziestu lat...
 

Legimi i Empik Go — zapowiedź czerwcowa.

Wszystkich Czytelników, którzy pozyskali od nas majowe kody do aplikacji Legimi i Empik Go, prosimy o ich aktywowanie, aby nie przepadły. Od 5 czerwca (poniedziałek) będziemy wydawać nową pulę kodów. Dokładne instrukcje na kolejny miesiąc pojawią się już wkrótce.
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content