„Czerwony śnieg na Etnie” Jarosław Mikołajewski, Paweł Smoleński

Lekturę „Czerwonego śniegu na Etnie” Jarosława Mikołajewskiego i Pawła Smoleńskiego otwiera fragment listu Adama Mickiewicza do Franciszka Malewskiego. Wynika z niego, że Sycylia Mickiewiczowi umknęła. Huraganowa chmura przysłoniła Etnę, statek parowy płynął za szybko, trzęsienie ziemi pisarz przespał. Na…

„Shenzhen” Guy Delisle

„Shenzhen” Guy’a Delisle’a to jeden z ostatnich tytułów tego rysownika, które ukazały się w Polsce, choć chronologicznie jest to pierwsza książka, w której Delisle opowiadał o przygodach rysownika-koordynatora wysłanego za granicę do pilnowania terminów w studiach tworzących animacje dla…

“Jedenastka. Rozmowy o Pogoni” Tobiasz Madejski

Autor jest kibicem piłki nożnej, a przede wszystkim Portowców od dziecka. Swoje pierwsze doświadczenia w mediach oraz w sporcie zdobywał już w wieku 17 lat publikując na portalu PogonOnline.pl. Autor wpadł na pomysł napisania tej książki we wrześniu 2020,…

„Shi” Zidrou i José Homs

Dwie kobiety przeciwko Imperium – to motyw przewodni serii komiksów „Shi”, za scenariusz której odpowiada belgijski twórca Zidrou. Choć na początku trudno zrozumieć co wywołuje niepohamowany gniew bogatej panienki Jennifer, to szybko orientujemy się, że na pewno daleko jej…

”Ekstaza. Lata 90: początek” Anna Gacek

”Ekstaza” Anny Gacek rzeczywiście – jak w zapowiedziach – jest obrazem kultury popularnej lat 90. Zastrzeżenie nr 1 – głównie kultury amerykańskiej; zastrzeżenie nr 2 – pewnych jej elementów, które od zawsze fascynowały byłą dziennikarkę Trójki. Jeśli słuchaliście jej…

„Wojna w Hiszpanii” Szmuel Lejb Sznajderman

Jakie to czasem dziwne uczucie zdać sobie sprawę z oczywistości! Tak bardzo się przyzwyczajamy do pewnych rzeczy lub wiedzy, że potrzeba chwili, by dostrzec szczegół, który pozwala inaczej spojrzeć na książkę. Bo przecież wiadomo, że reportaż to relacja, opis…

„Światy wzniesiemy nowe” Urszula Jabłońska

Komuna – wspólnota – społeczność intencjonalna. Utopijna mrzonka czy odpowiedź na bolączki współczesności? Czy da się odciąć od świata na południu Francji i żyć w samowystarczalnej społeczności rolniczej? Od razu zdradzam – nie da się odciąć, nie da się…
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content