Przedstawienie od dzieci z Ukrainy w ProMediach

29 lipca w ProMediach przedstawieniem teatralnym w wykonaniu dzieci z Ukrainy podsumowany został projekt skierowany do uchodźców wojennych.

Dzięki współpracy Fundacji Pełnia Wyrazu, Stowarzyszenia Refugees Szczecin oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, dzieci i nastolatki przybyłe do Szczecina z Ukrainy mogły w Świetlicy Wielokulturowej w ProMediach przez miesiąc poznawać język polski w bardzo kreatywny sposób.

Chcąc pokazać, że nauka naszego języków sprawiła im frajdę, dzieciaki zaprezentowały w ProMediach krótki pokaz sceniczny.
Jako Teatrzyk Warzyw i Owoców recytowały po polsku wierszyk na temat zalet zdrowego jedzenia roślin. Wszyscy mali aktorzy i aktorki przebrali się w owocowo-warzywne stroje wykonane samodzielnie. Zaśpiewali także po angielsku i zatańczyli do znanej rymowanej piosenki “Old MacDonald had a farm”.
Na koniec pani Monika Lesner z Fundacji Pełnia Wyrazu podziękowała wszystkim zaangażowanym w projekt oraz dzieciom i ich rodzicom z Ukrainy.

Przez cały miesiąc dzieci i nastolatki z Ukrainy dzielnie poznawały język polski, ucząc się przez zabawę. Wolontariuszki Darlena i Ola dbały o to, żeby lekcje kojarzyły się z przyjemnością oraz pobudzały w uczniach kreatywność.

Między lekcjami mali uchodźcy spędzali czas wolny w Klubiku wielokulturowym w ProMediach i razem z Gulshod Chorshanbievą oraz Maszą rysowali, malowali i rozwiązywali łamigłówki i rebusy.

W podziękowaniu za realizację działań na rzecz uchodźców nasza biblioteka otrzymała od Fundacji Pełnia Wyrazu ponad sto książek dla dzieci i młodzieży wydanych przez wydawnictwo Stary Lew.

Książki te będą dostępne do wypożyczenia w filiach nr 7 i 54.

Zadanie realizowane w ramach projektu Punkt Wsparcia Cudzoziemców 2.0 realizowanego ze środków Programu Aktywni Obywatele – Funduszu Regionalnego – Funduszy Norweskich.

Data publikacji
1 sierpnia, 2022
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Zasady dystrybucji kodów LEGIMI i EMPIK GO w czerwcu!

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi i Empik Go. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznejw Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem...
 

Wirtualne spacery

Wirtualny spacer po naszych filiach? Czemu nie? Przedstawiamy Wam nasz nowy projekt, dzięki któremu możecie poznać nasze filie! Wirtualne spacery pozwolą Wam zwiedzić filie, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat oraz obejrzeć wiele zdjęć. Co dwa tygodnie będziecie mogli poznawać...
 

Relacje z wydarzeń w filii nr 36

W kwietniu i maju z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Tygodnia Bibliotek w naszej filii bibliotecznej gościliśmy grupy przedszkolaków z PP 50 Gama, oraz z Przedszkola i Żłobka Małe Omnibuski. Na spotkaniach przedszkolaki dowiedziały się jak korzystać...
 

Tydzień Czytania Dzieciom w naszej bibliotece

” Książka jest jak ogród” to hasło XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbędzie się w dniach 1 -7 czerwca 2023 r. Organizatorem wielkiego święta czytania jest Fundacja ABC XXI — Cała Polska czyta dzieciom, która od ponad dwudziestu lat...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content