Przedstawienie od dzieci z Ukrainy w ProMediach

29 lipca w ProMediach przedstawieniem teatralnym w wykonaniu dzieci z Ukrainy podsumowany został projekt skierowany do uchodźców wojennych.

Dzięki współpracy Fundacji Pełnia Wyrazu, Stowarzyszenia Refugees Szczecin oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, dzieci i nastolatki przybyłe do Szczecina z Ukrainy mogły w Świetlicy Wielokulturowej w ProMediach przez miesiąc poznawać język polski w bardzo kreatywny sposób.

Chcąc pokazać, że nauka naszego języków sprawiła im frajdę, dzieciaki zaprezentowały w ProMediach krótki pokaz sceniczny.
Jako Teatrzyk Warzyw i Owoców recytowały po polsku wierszyk na temat zalet zdrowego jedzenia roślin. Wszyscy mali aktorzy i aktorki przebrali się w owocowo-warzywne stroje wykonane samodzielnie. Zaśpiewali także po angielsku i zatańczyli do znanej rymowanej piosenki “Old MacDonald had a farm”.
Na koniec pani Monika Lesner z Fundacji Pełnia Wyrazu podziękowała wszystkim zaangażowanym w projekt oraz dzieciom i ich rodzicom z Ukrainy.

Przez cały miesiąc dzieci i nastolatki z Ukrainy dzielnie poznawały język polski, ucząc się przez zabawę. Wolontariuszki Darlena i Ola dbały o to, żeby lekcje kojarzyły się z przyjemnością oraz pobudzały w uczniach kreatywność.

Między lekcjami mali uchodźcy spędzali czas wolny w Klubiku wielokulturowym w ProMediach i razem z Gulshod Chorshanbievą oraz Maszą rysowali, malowali i rozwiązywali łamigłówki i rebusy.

W podziękowaniu za realizację działań na rzecz uchodźców nasza biblioteka otrzymała od Fundacji Pełnia Wyrazu ponad sto książek dla dzieci i młodzieży wydanych przez wydawnictwo Stary Lew.

Książki te będą dostępne do wypożyczenia w filiach nr 7 i 54.

Zadanie realizowane w ramach projektu Punkt Wsparcia Cudzoziemców 2.0 realizowanego ze środków Programu Aktywni Obywatele – Funduszu Regionalnego – Funduszy Norweskich.

Data publikacji
1 sierpnia, 2022
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Czytniki e-booków już są w ProMediach!

Mamy dla Was nową ofertę! Już są czytniki e-booków Pocketbook Touch Lux 5 do wypożyczania w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Czytniki nie obciążają wzroku, posiadają opcję regulowania rozmiaru czcionki. Jako pierwszy z serii Touch Lux został wyposażony w podświetlenie SMARTlight, które...
 

Gdzie kończy się książka, a zaczyna gra, czyli powieści interaktywne i hipertekstowe.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy zorganizowanej przez Teatr Lalek „Pleciuga”. Będziecie mogli zobaczyć książki, które można czytać nielinearnie, czyli takie, które wyrażają treść nie tylko za pomocą tekstu, lecz także przez sposób wydania, formę zapisu czy obecność ikonografik. Wystawa jest dostępna...
 

Mikołajki w bibliotece!

Ho, ho, ho! Czy są tutaj jacyś grzeczni Czytelnicy? Dziś odwiedziły nas świąteczne skrzaty i zostawiły dla Was książkowe upominki. Prezent czeka na każdego, kto nas odwiedzi i wypożyczy książkę, grę lub audiobooka! Zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie,...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content