Przedstawienie od dzieci z Ukrainy w ProMediach

29 lipca w ProMediach przedstawieniem teatralnym w wykonaniu dzieci z Ukrainy podsumowany został projekt skierowany do uchodźców wojennych.

Dzięki współpracy Fundacji Pełnia Wyrazu, Stowarzyszenia Refugees Szczecin oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, dzieci i nastolatki przybyłe do Szczecina z Ukrainy mogły w Świetlicy Wielokulturowej w ProMediach przez miesiąc poznawać język polski w bardzo kreatywny sposób.

Chcąc pokazać, że nauka naszego języków sprawiła im frajdę, dzieciaki zaprezentowały w ProMediach krótki pokaz sceniczny.
Jako Teatrzyk Warzyw i Owoców recytowały po polsku wierszyk na temat zalet zdrowego jedzenia roślin. Wszyscy mali aktorzy i aktorki przebrali się w owocowo-warzywne stroje wykonane samodzielnie. Zaśpiewali także po angielsku i zatańczyli do znanej rymowanej piosenki “Old MacDonald had a farm”.
Na koniec pani Monika Lesner z Fundacji Pełnia Wyrazu podziękowała wszystkim zaangażowanym w projekt oraz dzieciom i ich rodzicom z Ukrainy.

Przez cały miesiąc dzieci i nastolatki z Ukrainy dzielnie poznawały język polski, ucząc się przez zabawę. Wolontariuszki Darlena i Ola dbały o to, żeby lekcje kojarzyły się z przyjemnością oraz pobudzały w uczniach kreatywność.

Między lekcjami mali uchodźcy spędzali czas wolny w Klubiku wielokulturowym w ProMediach i razem z Gulshod Chorshanbievą oraz Maszą rysowali, malowali i rozwiązywali łamigłówki i rebusy.

W podziękowaniu za realizację działań na rzecz uchodźców nasza biblioteka otrzymała od Fundacji Pełnia Wyrazu ponad sto książek dla dzieci i młodzieży wydanych przez wydawnictwo Stary Lew.

Książki te będą dostępne do wypożyczenia w filiach nr 7 i 54.

Zadanie realizowane w ramach projektu Punkt Wsparcia Cudzoziemców 2.0 realizowanego ze środków Programu Aktywni Obywatele – Funduszu Regionalnego – Funduszy Norweskich.

Data publikacji
1 sierpnia, 2022
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Debata o przyszłości kina Pionier

Prezydent Miasta Szczecin zarządził przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących przyszłego funkcjonowania kina „Pionier”, do którego Gmina Miasto Szczecin nabyła prawo własności jeszcze w listopadzie ubiegłego roku. Wybór optymalnej formuły funkcjonowania kina „Pionier” ma być uzależniony w dużej mierze od woli mieszkańców...
 

Kody Legimi na marzec 2024

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Nabór na Stypendia Twórcze Miasta Szczecin 2024

Wnioski można składać do 29 lutego br. Autorzy najciekawszych projektów mają szansę zdobyć nawet kilkanaście tysięcy złotych. Stypendia zostaną przyznane w dziedzinach: literatura, muzyka, film, taniec, teatr, sztuki wizualne oraz upowszechnianie kultury (animacja i edukacja kulturalna). Wnioski mogą składać osoby...
 

Jubileusz książkowych spotkań

To już 10 lat! Dokładnie w 2014 r. rozpoczęliśmy spotkania miłośników literatury, dołączając do ogólnopolskiej inicjatywy zwanej Dyskusyjnymi Klubami Książki. Na początku regularnie działało 7 DKK-ów, jednak w kolejnych latach tworzyły się następne grupy w kolejnych filiach naszej sieci. Obecnie...
 

Ćwiczymy jogę inspirując się naturą! [Książkoluby] [fotorelacja]

Przygody króliczki Jojo stały się inspiracją dla dzisiejszych warsztatów z cyklu [Książkoluby]. Naszych młodych czytelników zaprosiliśmy do wspólnych ćwiczeń oddechowych, a także do przetestowania praktyk jogowych, jakie pomogły wyjść z opresji bohaterce książki „Jojo i joga”. Nawiązując do nazwy jednej...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content