Przedstawienie od dzieci z Ukrainy w ProMediach

29 lipca w ProMediach przedstawieniem teatralnym w wykonaniu dzieci z Ukrainy podsumowany został projekt skierowany do uchodźców wojennych.

Dzięki współpracy Fundacji Pełnia Wyrazu, Stowarzyszenia Refugees Szczecin oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, dzieci i nastolatki przybyłe do Szczecina z Ukrainy mogły w Świetlicy Wielokulturowej w ProMediach przez miesiąc poznawać język polski w bardzo kreatywny sposób.

Chcąc pokazać, że nauka naszego języków sprawiła im frajdę, dzieciaki zaprezentowały w ProMediach krótki pokaz sceniczny.
Jako Teatrzyk Warzyw i Owoców recytowały po polsku wierszyk na temat zalet zdrowego jedzenia roślin. Wszyscy mali aktorzy i aktorki przebrali się w owocowo-warzywne stroje wykonane samodzielnie. Zaśpiewali także po angielsku i zatańczyli do znanej rymowanej piosenki “Old MacDonald had a farm”.
Na koniec pani Monika Lesner z Fundacji Pełnia Wyrazu podziękowała wszystkim zaangażowanym w projekt oraz dzieciom i ich rodzicom z Ukrainy.

Przez cały miesiąc dzieci i nastolatki z Ukrainy dzielnie poznawały język polski, ucząc się przez zabawę. Wolontariuszki Darlena i Ola dbały o to, żeby lekcje kojarzyły się z przyjemnością oraz pobudzały w uczniach kreatywność.

Między lekcjami mali uchodźcy spędzali czas wolny w Klubiku wielokulturowym w ProMediach i razem z Gulshod Chorshanbievą oraz Maszą rysowali, malowali i rozwiązywali łamigłówki i rebusy.

W podziękowaniu za realizację działań na rzecz uchodźców nasza biblioteka otrzymała od Fundacji Pełnia Wyrazu ponad sto książek dla dzieci i młodzieży wydanych przez wydawnictwo Stary Lew.

Książki te będą dostępne do wypożyczenia w filiach nr 7 i 54.

Zadanie realizowane w ramach projektu Punkt Wsparcia Cudzoziemców 2.0 realizowanego ze środków Programu Aktywni Obywatele – Funduszu Regionalnego – Funduszy Norweskich.

Data publikacji
1 sierpnia, 2022