PRAKTYKA DLA PRAKTYKA – PROGRAM WYMIANY DLA BIBLIOTEKARZY

Z przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka została partnerem w programie wymiany dla bibliotekarzy „Praktyka dla praktyka”. To już piąta edycja tego przedsięwzięcia. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się do udziału w wymianie. Wszelkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie organizatora.

„Praktyka dla praktyka” jest ogólnopolskim programem wymiany bibliotekarzy. To niepowtarzalna okazja dla pracowników bibliotek do zdobycia doświadczenia zawodowego, nowych inspiracji i nawiązania interesujących kontaktów zawodowych. Dotyczy to nie tylko osób, które wyjadą na praktykę, ale również i tych, którzy opiekować się będą praktykiem na miejscu. Wymiana polega na wysłaniu pracownika do pracy w bibliotece partnerskiej na 5 dni roboczych i przyjęciu na jego miejsce osoby o podobnych kwalifikacjach na „zastępstwo”. Program adresowany jest do bibliotek publicznych.

Praktyka dla praktyka

W bieżącym roku organizatorem programu zostało Stowarzyszenie LABiB. Projekt realizowany jest ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt “Praktyka dla praktyka” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ustawy 1 z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Wymagać to dużo? [Generator myśli filozoficznej dla młodzieży]

25 kwietnia, 2024
[Klubik artystyczny dla dzieci]