Niektórzy lubią poezję…

Koncert, spacer, spotkanie z raperem, warsztaty i wreszcie wieczór poetycki – poezja ma wiele obliczy i postaramy się Wam pokazać je wszystkie! Niektórzy lubią poezję, a niektórzy – nie. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu projektowi znajdziecie się w tej pierwszej grupie.

Przez trzy miesiące, od sierpnia do października 2020 – w dwóch filiach bibliotecznych oraz w przestrzeni miejskiej – będziemy realizować nasz poetycki projekt. Przygotowaliśmy sześć różnorodnych wydarzeń, na które zapraszamy młodzież, dorosłych i seniorów, szczególne miejsce czeka też na osoby z dysfunkcją wzroku, które będą współtworzyć nasz projekt. Wszystkie działania dotyczą poezji, jednak każde z nich będzie realizowane w innej odsłonie, atrakcyjnej dla potencjalnego odbiorcy.

Szczegółowe informacje już wkrótce.

Poezja jest sercem literatury, zapewne i wszelkich innych sztuk. Odnajdziemy jej ślad w każdym dokonaniu artystycznym. Naszym projektem „Niektórzy lubią poezję…” chcemy pokazać, że poezja jest wartością dla każdego, że kryje w sobie wiele tajemnic, które tylko czekają, by się objawić. Wbrew utartym wyobrażeniom, warto ją czytać, w przeciwieństwie do tego, co się o niej myśli – łatwo ją polubić. I nie tylko powinniśmy wypożyczać ją w bibliotece, ale też można o niej ciekawie dyskutować. To nawet jest nieodzowne – o poezji należy rozmawiać.

Partnerzy
Stowarzyszenie Absolwentów, Pracowników i Przyjaciół Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego „Razem”
Prywatna Szkoła Podstawowa im. Leonarda Piwoni w Szczecinie
Polski Związek Niewidomych Okręg Zachodniopomorski

Patroni medialni
portal wSzczecinie.pl
portal SzczecinCzyta.pl

Nadchodzące wydarzenia

OKOlice Literatury: Granice i Pogranicza

OKOlice Literatury: Granice i Pogranicza

25 września, 2020
0.00
Tydzień Zakazanych Książek

Tydzień Zakazanych Książek

27 września, 2020
0.00
Epidemia DOBRA w Szczecinie [wystawa]

Epidemia DOBRA w Szczecinie [wystawa]

30 września, 2020
0.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content