Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu odbędzie się 11 lutego. Obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Podczas najbliższych obchodów chcemy zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. W nadchodzącym roku zwrócimy szczególną uwagę na istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Nasze filie jak co roku mają własne propozycje z tej okazji.

Filia nr 4 (ul. Barnima 25) zaprasza dzieci w wieku wczesnoszkolnym 11 lutego o godz. 13.00 na zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w sieci. Wyeksponuje również plakaty tematyczne.

Filia nr 12 (ul. Marcina 1) jak co roku przygotowała zajęcia dla uczniów SSP1. Tym razem rozmawiać będziemy o zasadach komunikacji bezpośredniej. Celem lekcji jest uwrażliwienie na różnorodność komunikacji internetowej oaz zwrócenie uwagi na istnienie różnych wariantów i możliwości przekazywania treści, co pozwala na lepsze dobranie formy przekazu. W trakcie zajęć uczestnicy uczą się, w jaki sposób komunikować się z innymi tak, żeby było to skuteczne i kulturalne. Spotkania odbędą się od 29 stycznia do 5 lutego, zawsze o godz. 12.15.

Filia nr 19 (ul. Włościańska 1) organizuje wystawę tematyczną poświęconą bezpieczeństwu w Internecie.

Nadchodzące wydarzenia

Chile – kraina kontrastów, wina i cudów natury [Kolory kultury]

Chile - kraina kontrastów, wina i cudów natury [Kolory kultury]

21 lutego, 2024
18.00
Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych

Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych

22 lutego, 2024
18.00
O Św. Ottonie bajania. Spotkanie z Mirkiem Wacewiczem oraz Marcinem Przydatkiem

O Św. Ottonie bajania. Spotkanie z Mirkiem Wacewiczem oraz Marcinem Przydatkiem

22 lutego, 2024
18.00
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content