Filia biblioteczna nr 8 na Pogodnie już otwarta dla Czytelników.

Udało się! Filia nr 8 znów działa po większym remoncie.

Pierwsza Czytelniczka pojawiła się przed biblioteką na kilka minut przed otwarciem. A tuż po godz. 8:00 przyszli kolejni miłośnicy książek. Na pierwszych wypożyczających czekały niespodzianki – biblioteczne torby idealne
do zapakowania wybranych egzemplarzy.

O godz. 9:30 pojawił się szczeciński autor kryminałów, Marek Stelar, który tym razem nie był gościem spotkania autorskiego. Można było z nim porozmawiać między bibliotecznymi regałami, a nawet poprosić, by wskazał półkę ze swoimi powieściami. Kilkoro Czytelników otrzymało autograf, a niektórzy nie dowierzali, pytając Panią Bibliotekarkę, „Czy to ten pisarz?!”

W godzinach porannych był z nami Krzysztof Marcinowski, dyrektor biblioteki, który nie krył satysfakcji z tego,
że Czytelnicy są bardzo zadowoleni z efektu prac remontowych biblioteki.

Oto kilka wypowiedzi zadowolonych Czytelników:

Fantastycznie! Bardzo podoba mi się biblioteka po remoncie. Od dziecka, gdzieś od lat 80. zaczęłam przychodzić tutaj. Wcześniej korzystałam z biblioteki szkolnej, ale ta była dla mnie za mała.
Od jakiegoś czasu mieszkam w Australii, ale gdy tylko przyjeżdżam do Szczecina odwiedzam moją bibliotekę, a kontakt z polskimi książkami jest dla mnie bardzo ważny.”

Gdy trwał remont, nie szukałem innej biblioteki, kupowałem książki, ale teraz wracam do wypożyczania. Pięknie zaczyna się dla mnie ten tydzień: piękna pogoda, piękna biblioteka, a ja za chwilę będę szczęśliwym emerytem. Będzie dużo czasu na czytanie.”

A ja się bardzo cieszę, że mogę już wrócić do mojej biblioteki. Korzystałam z innych, ale ta jest moja. Czasami tu przychodziłam i podglądałam remont, podpytywałam pracowników jak idą prace. I wreszcie jest wszystko gotowe. Świetnie to wygląda.”

To dzisiejsze otwarcie biblioteki po remoncie to trochę jak dobry poród po 9. miesiącach. Bo tyle trwał remont, prawda?”

Wow, nawet nie widziałam, że ta biblioteka jest taka duża. Ale ładnie!”

Biblioteczne wnętrze po remoncie jest zdecydowanie bardziej przestronne. Na tle jasnych ścian stoją regały wypełnione książkami.
Bogaty księgozbiór dla dzieci można przeglądać siedząc wygodnie na kolorowych poduszkach. Dzieci w wieku przedszkolnym mogą odebrać wyprawkę czytelniczą – książkę z opowiadaniami i kartę do zbierania punktów
za każde wypożyczenie.
Z internetu i katalogu bibliotecznego najwygodniej skorzystać z komputera w Infoboxie.
Na osoby z dysfunkcją wzroku czekają książki z serii „Wielkie Litery”.

W filii nr 8 znajdziemy ponad 17,5 tys. tytułów książkowych, w tym bogaty zbiór najpoczytniejszej beletrystyki
dla dorosłych (ponad 9 tys. wol.), literatura popularnonaukowa oraz wiele bogato ilustrowanych książeczek dla dzieci i młodzieży. Ten bajkowy księgozbiór można przeglądać siedząc wygodnie na kolorowych poduszkach.

Najmłodsi Czytelnicy w wieku przedszkolnym mogą odebrać wyprawkę czytelniczą – książkę z opowiadaniami
i kartę do zbierania punktów za każde wypożyczenie.

Osoby z dysfunkcją słuchu mogą skorzystać z pętli indukcyjnej w celu polepszenia komunikacji podczas wypożyczania.

Zapraszamy do biblioteki od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00, Panie Bibliotekarki Agata i Magda służą pomocą i chętnie porozmawiają o literaturze.

Data publikacji
24 stycznia, 2024
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Kody Legimi na marzec 2024

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Nabór na Stypendia Twórcze Miasta Szczecin 2024

Wnioski można składać do 29 lutego br. Autorzy najciekawszych projektów mają szansę zdobyć nawet kilkanaście tysięcy złotych. Stypendia zostaną przyznane w dziedzinach: literatura, muzyka, film, taniec, teatr, sztuki wizualne oraz upowszechnianie kultury (animacja i edukacja kulturalna). Wnioski mogą składać osoby...
 

Jubileusz książkowych spotkań

To już 10 lat! Dokładnie w 2014 r. rozpoczęliśmy spotkania miłośników literatury, dołączając do ogólnopolskiej inicjatywy zwanej Dyskusyjnymi Klubami Książki. Na początku regularnie działało 7 DKK-ów, jednak w kolejnych latach tworzyły się następne grupy w kolejnych filiach naszej sieci. Obecnie...
 

Ćwiczymy jogę inspirując się naturą! [Książkoluby] [fotorelacja]

Przygody króliczki Jojo stały się inspiracją dla dzisiejszych warsztatów z cyklu [Książkoluby]. Naszych młodych czytelników zaprosiliśmy do wspólnych ćwiczeń oddechowych, a także do przetestowania praktyk jogowych, jakie pomogły wyjść z opresji bohaterce książki „Jojo i joga”. Nawiązując do nazwy jednej...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content