grafika promująca projekt Poezja miasta

Poezja miasta

Trudna, niezrozumiała, elitarna? Czy tylko taka może być poezja? Naszym zdaniem – wcale nie! Poezja jest bliska każdemu i dla każdego dostępna. To właśnie chcemy udowodnić wszystkim malkontentom. Oczywiście zapraszamy również tych przekonanych – w naszym projekcie “Poezja miasta” każdy znajdzie coś dla siebie!

Mamy dla Was spotkania z twórcami, warsztaty, dyskusje, a nawet koncert. Staraliśmy się tak przygotować program, aby nie nudziły się u nas ani dzieci, ani młodzież, ani dorośli czy seniorzy. Wybrane wydarzenia będa tłumaczone na język migowy. Wszyscy są mile widziani. 

Rozpoczynamy już 1 czerwca (wtorek) o godz. 17.00 spotkaniem z Tomaszem Nowaczykiem, który tworzy poezję dla dzieci. Po spotkaniu autor poprowadzi też warsztaty dla najmłodszych.

8 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z Jakubem Kornhauserem, które poprowadzi Marcin Pierzchliński.  Dzień później poeta poprowadzi warsztaty literackie dla młodzieży i dorosłych. Efekty ich pracy twórczej pod okiem Kornhausera opublikujemy na stronie internetowej biblioteki.

Kolejne warsztaty odbędą się 17 czerwca (czwartek) o godz. 17.00. “Czytanie poezji” to warsztaty międzypokoleniowe łączące młodzież i seniorów. Poprowadzi je Weronika Fibich-Foremska.

Po wakacyjnej przerwie, 28 sierpnia (sobota) o godz. 19.00 zapraszamy na koncert poezji śpiewanej w wykonaniu trzech bardów z zespołu „Pan Górski i Spółka”: Sebastiana Górskiego, Tomasza Skuzy i Przemysława Nowaka. 

Jesienią kontynuujemy muzyczny trop poezji. 7 września (wtorek) o godz. 18.00 gościć będziemy Adama ŁONĘ Zielińskiego, z którym porozmawiamy o jego fascynacjach poezją, o tworzeniu tekstów, o źródłach inspiracji. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie na język migowy.

2021 jest rokiem Tadeusza Różewicza. Dlatego 9 września (wtorek) o godz. 18.00 zorganizujemy panel dyskusyjny, w którym weźmie udział dwóch wybitnych znawców twórczości poety, prof. Andrzej Skrendo i prof. Piotr Śliwiński

18 września (sobota) zapraszamy na spacer poetycki, który rozpocznie się o 12.00 na placu Pawła Adamowicza. Przewodnik, Przemek Głowa przeprowadzi nas po poetyckich zakątkach miasta. Gościem spaceru będzie poeta, Marcin Pierzchliński. Spacer będzie tłumaczony na język migowy.

Na zakończenie projektu zapraszamy na spotkanie autorskie z Julią Fiedorczuk, które odbędzie się 5 października (wtorek) o godzinie 18.00. Rozmowę z poetką poprowadzi Anna Godzińska. Wydarzenie uatrakcyjni występ artystyczny Alicji Czarnuszki. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Większość wydarzeń (poza spacerem i warsztatami) będzie realizowana w wersji hybrydowej: uczestnicy będą mogli być na nich obecni osobiście (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa) lub obejrzeć je online. Na spotkania stacjonarne zapraszamy do filii nr 7 przy Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8.

Nagrania ze spotkań będą też dostępne na kanale YouTube biblioteki oraz w formie podcastów w internecie.

Partnerzy projektu:

Szczeciński Humanistyczny Uniwersytet Seniora
Prywatna Szkoła Podstawowa Leonarda Piwoni

Patroni medialni:

portal SzczecinCzyta.pl
portal wSzczecinie.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

logo Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Data publikacji
15 czerwca, 2021
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Jak co roku dołączamy do międzynarodowej akcji promowania czytelnictwa. Już 23 kwietnia (wt.) od godz. 15:00 szukajcie nas w centrum Szczecina, gdzie rozdawać będziemy książki, zapraszając do odwiedzania naszych bibliotek. W tej fajnej i szlachetnej przygodzie będą wspierać nas wolontariuszki...
 

Kody Legimi na kwiecień 2024 WYCZERPANE

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Poza granicami słowa (Jenseits der Grenzen des Wortes) [fotorelacja]

Od marca do kwietnia zostaliśmy partnerem w polsko-niemieckim projekcie, organizowanym przez Beatę Zuzannę Borawską. Punktem wyjścia podczas spotkań były rozmowy na temat złożonościtożsamości kobiet Pogranicza, tkania osobistych herstorii, dzielenia się kobiecymi doświadczeniami i obserwacjami. Było to swoiste „mapowanie granicy” pomiędzy...
 

Zajęcia dla dzieci w filii 48! [fotorelacja]

„Gramy w zielone” to hasło, pod którym odbyły się warsztaty dla dzieci. Podczas zajęć uczestnicy „Książkolubów” poznali historię trzech życzeń, które mieli spełnić ludzie, aby pomóc mieszkańcom jeziora. Wypowiedziała je złota rybka i stały się one pretekstem do dyskusji, jak...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content