Plastyczny lipiec w filii nr 12

Kiedy w lipcu trwały wakacje, sposobem na nudę stały się artystyczne zajęcia w bibliotece na Marcina 1. Były to warsztaty kreatywne, wykorzystujące zdolności manualne.

Spotkania zaczynaliśmy od zrobienia własnoręcznie masy solnej przeznaczonej do wysychania na wolnym powietrzu. Składniki zostały odmierzone, wsypane do misek i dzieci mogły zagniatać masę. Po zrobieniu surowca do zabawy przystąpiliśmy do robienia figurek. Łącznie odbyły się cztery spotkania i na każdym robione było coś innego.

Stworzyliśmy płaskorzeźbę kotka z wąsikami i haczykiem po powieszenia, którą następnie pomalowaliśmy farbami, ślicznego baranka z kłębiastym futrem, płaskorzeźbę rybki pomalowaną na niebiesko i zielono.

Na ostatnim spotkaniu uczestnicy dostali już wypieczone płaskie modele kotka oraz motylka, które zostały pomalowane i przyozdobione w technice decoupage. Wszystkie prace zostały zabrane do domu.

Data publikacji
3 sierpnia, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Kody Legimi na marzec 2024

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Jubileusz książkowych spotkań

To już 10 lat! Dokładnie w 2014 r. rozpoczęliśmy spotkania miłośników literatury, dołączając do ogólnopolskiej inicjatywy zwanej Dyskusyjnymi Klubami Książki. Na początku regularnie działało 7 DKK-ów, jednak w kolejnych latach tworzyły się następne grupy w kolejnych filiach naszej sieci. Obecnie...
 

Ćwiczymy jogę inspirując się naturą! [Książkoluby] [fotorelacja]

Przygody króliczki Jojo stały się inspiracją dla dzisiejszych warsztatów z cyklu [Książkoluby]. Naszych młodych czytelników zaprosiliśmy do wspólnych ćwiczeń oddechowych, a także do przetestowania praktyk jogowych, jakie pomogły wyjść z opresji bohaterce książki „Jojo i joga”. Nawiązując do nazwy jednej...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content