17 października (wt.) zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji BiblioLABu Zachodniopomorskiego. Tym razem motywem przewodnim jest szeroko rozumiane włączanie, inkluzja i otwartość na innych.
Odbędzie się on tradycyjnie w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie (ul. Sowińskiego 68). Jest to wyjątkowa okazja do wspólnego spotkania osób pracujących we wszystkich typach bibliotek: szkolnych, publicznych, pedagogicznych, akademickich i innych.
Udział w wydarzeniu jest darmowy, ale liczba miejsc ograniczona, więc pamiętaj, aby jak najszybciej wypełnić formularz zgłoszeniowy
Na Wasze odpowiedzi czekamy do 30 września lub wyczerpania miejsc. W trakcie zgłoszenia należy zaznaczyć jedne z warsztatów do wyboru:
W ramach wydarzenia proponujemy warsztaty, ale również aktywności, które możecie współtworzyć. Podczas BiblioLABu odbędzie się strefa dobrych praktyk, czyli „stolików eksperckich”, przy których osoby pracujące w różnych bibliotekach pokażą, jak u nich w praktyce wygląda włączanie. Działasz w sposób inkluzywny? Chcesz o tym opowiedzieć? Do 30 września wyślij maila zawierającego Twoje dane oraz krótki opis tego, co chcesz zaprezentować na adres: [email protected]. Pisz także w razie jakichkolwiek pytań!
BiblioLABowi będzie towarzyszyła wystawa rękodzieła „Co bibliotekarki robią po godzinach” - jeżeli chcesz zaprezentować na niej swoje prace, także prosimy o kontakt mailowy do 30 września.
Szczegółowy program:
9.30 - rejestracja i kawa
10.00 - oficjalne otwarcie
10.30 - prezentacje dobrych praktyk I tura
11.00 - prezentacje dobrych praktyk II tura
11.30 - warsztaty cz. 1
13.00 - obiad
13.30 - warsztaty cz. 2
15.00 - oficjalne podsumowanie i zamknięcie
Organizatorzy Zachodniopomorskiego BiblioLABu 2023:
Stowarzyszenie LABiB
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie
Zachodniopomorski BiblioLAB 2023 jest jednym z ośmiu BiblioLABów odbywających się tej jesieni w całej Polsce. Łączy je wspólna tematyka i formuła spotkania, a wyróżnia dopasowanie do potrzeb lokalnych społeczności bibliotekarskich.
Organizatorem ogólnopolskim jest stowarzyszenie LABIB, które działa na rzecz bibliotekarek i bibliotekarzy, bibliotek oraz ich użytkowników i użytkowniczek w myśl zasady „Dziel się wiedzą, mnóż pomysły”.
Dofinansowano ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.