MBP Szczecin
Wysoki kontrast Deklaracja dostępności

Warsztaty dla seniorów z psycholożką [Seniorzy w ProMediach]

5 czerwca (śr.) o godz. 14:00 serdecznie zapraszamy wszystkie osoby w wieku senioralnym do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2)

na  „Warsztat efektywnej komunikacji w rodzinie i poza rodziną” prowadzony przez psycholog kliniczną, dr hab. n. hum. Ewę Jackowką, organizowany w ramach cyklu [Seniorzy w ProMediach].

Spotkanie będzie miało charakter praktycznego treningu, który zostanie poprzedzony wprowadzeniem teoretycznym do tematyki komunikacji interpersonalnej. 
Potrwa ok. 90 min.

Obszary, którymi będziemy się zajmować:

● Sztuka słuchania z wyróżnieniem typowych postaw odbiorcy

● Rola uczuć w formułowaniu przekazu 

● Ćwiczenie umiejętności odczytywania apelu wyrażonego w komunikacie

● Rozpoznawanie barier w procesie komunikowania się

● Wyrównywanie zakłóceń w procesie komunikacji w świetle Analizy Transakcyjnej

Podczas części teoretycznej uczestnicy poznają podstawowe twierdzenia i elementy  procesu komunikacji (nadawca, przekaz, kanał przekazu, odbiorca).  Zostanie zwrócona uwaga na to, że poza przekazem werbalnym używamy również przekazu niewerbalnego. Szczególny nacisk położony zostanie na wpływ indywidualnych cech charakteru na sposób komunikowania się. 

Spotkanie zostanie zakończone podsumowaniem i oceną korzyści wyniesionych z warsztatu.

Osoba koordynująca wydarzenie: Aneta Krejczy

Uwaga! Warsztat jest darmowy, ale obowiązują zapisy. Ilość miejsc jest ograniczona.

Kontakt: tel. (91) 506 50 56 lub e-mail: [email protected]

Dr  hab. n. hum. Ewa  Jackowska to psycholog kliniczny z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzi wykłady i warsztaty ukierunkowane na  kształtowanie kompetencji komunikacyjnych, rozwiązywanie konfliktów interpersonalnych i intrapsychicznych,  najczęściej powiązanych z zaburzeniami depresyjnymi i nerwicami. Od  wielu lat  udziela się społecznie w organizacjach i stowarzyszeniach społecznych. 

Autorka ponad stu prac naukowych o problematyce: psychologicznych następstw stresu pourazowego, zaburzeń emocjonalnych u dzieci i młodzieży oraz patomechanizmów zachowań społecznych. Wygłaszała referaty na licznych kongresach w kraju i za granicą. 

Z powodzeniem łączy pracę naukową i dydaktyczną z praktyką kliniczną i działalnością społeczną. W chwili obecnej czynnie uprawia zawód psychologa klinicznego pracując jako  konsultant, psycholog kliniczny i psychoterapeuta Szczecińskiego Centrum Wspierania Rodziny.  

Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaś stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie psychologii otrzymała na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II. Jako specjalista w zakresie psychologii klinicznej pracowała na oddziale psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. Przez wiele lat była zatrudniona w charakterze nauczyciela akademickiego (adiunkt, profesor) na wyższych uczelniach Szczecina i Koszalina. Pełni obowiązki kierownika specjalizacji dla psychologów starających się o uzyskanie specjalizacji z psychologii klinicznej.

Zdjęcie