Jeżeli pracujesz w bibliotece w województwie zachodniopomorskim,
po raz kolejny zapraszamy do udziału w zachodniopomorskim BiblioLABie, który odbędzie się 29 października w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.
Zapraszamy osoby pracujące we wszystkich typach bibliotek: publicznych, szkolnych, naukowych, pedagogicznych, specjalistycznych i innych.
W tym roku zastanowimy się nad różnymi obliczami inteligencji: sztucznej, emocjonalnej, społecznej i innym. Jak co roku proponujemy Wam udział w giełdzie dobrych praktyk oraz warsztatach. Wydarzeniu towarzyszyć będzie gra integracyjna oraz wystawa rękodzieła.
Jak się zapisać?
Chcesz współtworzyć nasze wydarzenie? Zgłoś swój temat do zaprezentowania w strefie dobrych praktyk
(tzw. stolik ekspercki) w formularzu zgłoszeniowym do końca września. Możesz także zgłosić chęć współtworzenia wystawy rękodzieła, zaznaczając odpowiednie okienko w formularzu.
Chcesz po prostu wziąć udział w BiblioLABie?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy do 18 października.
Uczestnictwo w wydarzeniu jest całkowicie darmowe. O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń.
Formularz rejestracji: https://forms.gle/5asPPEXoAGAZ8xns9
Program
9.30-10.00 Rejestracja i kawa
10.00-10.15 Oficjalne otwarcie BiblioLABu
10.15-11.15 Strefa dobrych praktyk / stoliki eksperckie
11.15-11.30 Przerwa kawowa
11.30-12.45 Warsztaty cz. 1
12.45-13.15 Obiad
13.15-14.30 Warsztaty cz. 2
14.30-15.00 Podsumowanie BiblioLABu
Wydarzenia towarzyszące: gra integracyjna i wystawa bibliotekarskiego rękodzieła.
Warsztaty do wyboru
*Inteligencja i emocje - Weronika Dwojakowska i Anna Rutkowska
Czy emocje nam pomagają czy przeszkadzają w życiu? Czy odgrywają ważną rolę w podejmowaniu decyzji, w kontaktach z innymi ludźmi? Czy inteligencja emocjonalna jest potrzebna w miejscu pracy? To bardzo ważne i potrzebne pytania w obecnych czasach. Odpowiedzi na nie poszukamy podczas warsztatów.
Uczestnicy dowiedzą się czym jest inteligencja emocjonalna i co się na nią się składa, jak rozpoznawać emocje swoje i innych, jak umiejętnie można zarządzać własnymi emocjami. Wspólnie zastanowimy się też i podejmiemy dyskusję o wyższości inteligencji emocjonalnej nad ilorazem inteligencji. Warsztaty zakończą się ćwiczeniem relaksacyjnym.
*Interaktywne opowieści z OctoStudio i sztuczną inteligencją - Krzysztof Jaworski
Warsztaty będą skupione na wykorzystaniu narzędzia OctoStudio oraz elementów sztucznej inteligencji do tworzenia kreatywnych opowieści. Uczestnicy wykorzystają podstawy storytellingu oraz nauczą się, jak kreatywnie łączyć je z możliwościami programowania i urządzeń mobilnych.
OctoStudio, opracowane przez MIT Media Lab, umożliwia tworzenie interaktywnych gier, animacji i opowieści na urządzeniach mobilnych. Co więcej, aplikacja posiada funkcję współpracy wielu urządzeń jednocześnie, co pozwala na pracę zespołową, tworząc interaktywne opowieści - instalacje, które w nowatorski sposób angażują publiczność i umożliwiają interakcję z opowieściami.
Osoby biorące udział w warsztatach prosimy o przyniesienie smartfona (tabletu) z zainstalowaną bezpłatną aplikacją OctoStudio (dostępna na urządzenia z Androidem i Apple).
*Jak budować lepsze relacje? Inteligencja społeczna i skuteczna komunikacja - Anna Twarowska
Na co dzień zderzamy się z górami lodowymi blokad komunikacyjnych. Sztuka efektywnej komunikacji, podobnie jak nawigacja Titanikiem po nieznanych wodach, może wydawać się skomplikowana i pełna pułapek. Ale czy rzeczywiście jest to tak trudne, jak się wydaje? Często brakuje nam jedynie odpowiednich narzędzi, które pozwoliłyby nam płynnie i zrozumiale przekazywać nasze myśli i emocje, a jednocześnie skutecznie odbierać komunikaty innych. Na tych warsztatach poznasz sprawdzone techniki i metody, które nie tylko ułatwią Ci codzienną komunikację, ale także pomogą budować lepsze relacje w życiu zawodowym i prywatnym. Dowiesz się, jak przełamywać bariery w rozmowach, jak unikać nieporozumień i w jaki sposób mówić, by być zrozumianą / zrozumianym. Ułatwisz sobie życie i odkryjesz, że skuteczne porozumiewanie się to umiejętność, którą może opanować każdy z nas!
O BiblioLABach
BiblioLAB Zachodniopomorski jest jednym z wielu wydarzeń tego typu odbywających się od kilku lat w całej Polsce na przełomie października i listopada. Wszystkie BiblioLABy odbywają się pod tym samym hasłem przewodnim i zostaną otwarte wspólnym wykładem online, który odbędzie się 21 października 2024 - o szczegółach poinformujemy w osobnym wpisie.
Organizatorem BiblioLABów jest stowarzyszenie LABiB.
W województwie zachodniopomorskim jego partnerami są Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie.
Dofinansowano ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.