Już po raz piąty bierzemy udział w akcji „Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki.
Zapraszamy dzieci urodzone w latach 2016-2019, zarówno te, które są już naszymi czytelnikami, jak i te, które chcą nimi zostać. Wyprawki czytelnicze dostępne są we wszystkich naszych filiach, z wyłączeniem filii nr 13.
Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Krasnal w Krzywej Czapce” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Co czeka na Małego Czytelnika w Wyprawce Czytelniczej?
Wyprawki Czytelnicze dla dzieci z Ukrainy:
Ze względu na ogromną liczbę ukraińskich dzieci, które przebywają obecnie w naszym kraju, Wyprawka Czytelnicza jest dostępna również w wersji polsko-ukraińskiej. Mamy nadzieję, że dla naszych gości będzie to nie tylko zaproszenie, żeby odwiedzić bibliotekę, ale też by zacząć regularnie korzystać z jej oferty.
Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizator: Instytut Książki
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci