OKOlice Literatury 2023 na półmetku [fotorelacja]

Nasz tegoroczny festiwal literatury non-fiction trwa w najlepsze. W pierwszym i drugim dniu wydarzenia rozmawialiśmy, słuchaliśmy i obcowaliśmy z reportażem w kilku odmianach.

Bernadetta Darska oraz Paulina Surniak podczas panelu dyskutowały o kondycji reportażu po 2010 r. Spotkanie moderował Gabriel Augustyn.

O temat łączenia reportażu literackiego oraz badawczej pracy naukowej dr. Barbarę Patlewicz pytał dr hab. prof. US Eryk Krasucki (oboje reprezentujący Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego).

Gościliśmy także twórczynie projektu „Torba reportera i podcastera” – czyli Hannę Bogoryję-Zakrzewską oraz Katarzynę Błaszczyk.
Panie przybliżyły swoją misję „produkcji podcastów od A do Z” oraz szkolenia młodych pasjonatów takiej formy reporterskiej. Rozmowę prowadziła MAłgorzata Frymus.

Data publikacji
27 października, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Jak co roku dołączamy do międzynarodowej akcji promowania czytelnictwa. Już 23 kwietnia (wt.) od godz. 15:00 szukajcie nas w centrum Szczecina, gdzie rozdawać będziemy książki, zapraszając do odwiedzania naszych bibliotek. W tej fajnej i szlachetnej przygodzie będą wspierać nas wolontariuszki...
 

Kody Legimi na kwiecień 2024 WYCZERPANE

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Wirtualne spacery - podsumowanie projektu

10 stycznia 2023 r. wyruszyliśmy na wyprawę po naszych filiach, chcąc cyklicznie prezentować je Wam, pomysłowo i inspirująco. Była to wycieczka wirtualna, choć my realnie odwiedzaliśmy kolejne biblioteki, aby robić ich zdjęcia — budulec prezentacji multimedialnych. W każdej filii staraliśmy...
 

Poza granicami słowa (Jenseits der Grenzen des Wortes) [fotorelacja]

Od marca do kwietnia zostaliśmy partnerem w polsko-niemieckim projekcie, organizowanym przez Beatę Zuzannę Borawską. Punktem wyjścia podczas spotkań były rozmowy na temat złożonościtożsamości kobiet Pogranicza, tkania osobistych herstorii, dzielenia się kobiecymi doświadczeniami i obserwacjami. Było to swoiste „mapowanie granicy” pomiędzy...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content