Dziewczynka trzymająca choinkę z papieru na tle regału z książkami

O zwyczajach bożonarodzeniowych w różnych kulturach

15 grudnia bibliotekarki z filii nr 48 zorganizowały spotkanie otwarte dla dzieci, dotyczące tradycji świąt Bożego Narodzenia w innych krajach.

Uczestnicy poznawali zwyczaje bożonarodzeniowe dzięki pogadance oraz prezentacji multimedialnej. Mali czytelnicy dowiedzieli się jakie tradycje panują w Niemczech (kalendarz adwentowy, bombki w kształcie ogórków), we Włoszech (szopka bożonarodzeniowa – presepe, czarownica Befane), w Wielkiej Brytanii (Santa Claus, pudding świąteczny), w Hiszpanii (górnik Olentzero, Caga Tio), w Meksyku (świąteczna piniata), we Francji (Gwiazdor, buche de Noel) i Australii (bałwany z piasku, sanie ciągnięte przez kangury).

Dzieci wzięły udział także w angielskiej zabawie Christmas Crackers, polegającej na rozerwaniu kartonowego cukierka, z którego wysypały się drobne upominki, w tym papierowe korony. Następnie ozdobili choinkę własnoręcznie pokolorowanymi bombkami.

Na koniec spotkania każde dziecko wykonało Świętego Mikołaja z papieru. Uczestnicy wykazali się dużą wyobraźnią i kreatywnością podczas wykonywania prac.

Data publikacji
23 grudnia, 2022
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Miejsce na czasie [Tydzień Bibliotek 2024 - fotorelacja]

Tegoroczny Tydzień Bibliotek już za nami. Mamy nadzieję, że emocje po wydarzeniach zorganizowanych w naszych filiach zostaną z Wami na dłużej. Żeby pozostać jeszcze w klimacie święta bibliotek, zapraszamy do obejrzenia fotogalerii ze spotkań w minionym tygodniu. 9 maja (czw.)...
 

Nowe Kody Legimi od 4 czerwca

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Rekrutujemy!

Szukamy pracowników do naszych filii bibliotecznych. Lubisz pracę z ludźmi i masz pomysły na ciekawe działania dla lokalnej społeczności? Ta oferta może być dla Ciebie. Szczegóły poniżej.
 

W Pogoni za książką - zapowiedź

Rozgrywki czas zacząć! Murawa przystrzyżona, piłkarze gotowi w szatni, kibice szaleją na trybunach, słynna „gięta” się smaży. ⚽️ Zatem oficjalnie zapraszamy na wydarzenia w projekcie ”W Pogoni za książką”.⚽️ 📗 📘Połączymy literaturę ze sportem, pokazując młodym fanom klubu Pogoni Szczecin...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content