Dziewczynka trzymająca choinkę z papieru na tle regału z książkami

O zwyczajach bożonarodzeniowych w różnych kulturach

15 grudnia bibliotekarki z filii nr 48 zorganizowały spotkanie otwarte dla dzieci, dotyczące tradycji świąt Bożego Narodzenia w innych krajach.

Uczestnicy poznawali zwyczaje bożonarodzeniowe dzięki pogadance oraz prezentacji multimedialnej. Mali czytelnicy dowiedzieli się jakie tradycje panują w Niemczech (kalendarz adwentowy, bombki w kształcie ogórków), we Włoszech (szopka bożonarodzeniowa – presepe, czarownica Befane), w Wielkiej Brytanii (Santa Claus, pudding świąteczny), w Hiszpanii (górnik Olentzero, Caga Tio), w Meksyku (świąteczna piniata), we Francji (Gwiazdor, buche de Noel) i Australii (bałwany z piasku, sanie ciągnięte przez kangury).

Dzieci wzięły udział także w angielskiej zabawie Christmas Crackers, polegającej na rozerwaniu kartonowego cukierka, z którego wysypały się drobne upominki, w tym papierowe korony. Następnie ozdobili choinkę własnoręcznie pokolorowanymi bombkami.

Na koniec spotkania każde dziecko wykonało Świętego Mikołaja z papieru. Uczestnicy wykazali się dużą wyobraźnią i kreatywnością podczas wykonywania prac.

Data publikacji
23 grudnia, 2022
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Ferie w bibliotece

Zbliżają się zimowe ferie 2023! Zapraszamy dzieci do udziału w wielu wydarzeniach, które organizujemy w kilku naszych filiach bibliotecznych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie! Filia nr 2 (ul. Sikorskiego 10) przygotowała cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku...
 

Wirtualne spacery

Wirtualny spacer po naszych filiach? Czemu nie? Przedstawiamy Wam nasz nowy projekt, dzięki któremu możecie poznać nasze filie! Wirtualne spacery pozwolą Wam zwiedzić filie, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat oraz obejrzeć wiele zdjęć. Co dwa tygodnie będziecie mogli poznawać...
 

Zimowy wieczór z poezją [fotorelacja]

W ProMediach 2 lutego 2023 roku odbył się pierwszy Zimowy wieczór poezji, który został poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej. Wydarzenie uświetnili uczniowie z Koła Teatralnego oraz Klubu Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Szczecinie pod kierownictwem Pani Lidii Wasilewskiej. Młodzież...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content