Nowości książkowe [25.05.2020]

Kolejne tytuły, po które warto sięgnąć, kolejne propozycje, by poszukać coś dla siebie. Zapraszamy do książkowych nowości w naszych bibliotecznych zbiorach. Po kliknięciu w okładkę można sprawdzić dostępność tytułów w poszczególnych filiach.

W ostatni tydzień maja 2020 przedstawiamy następujące książki

Głównymi bohaterami książki są Jacek i Weronika. On, to młody żołnierz, zmagający się z bezsennością i koszmarami z ostatniej misji. Aby choć na chwile o wszystkim zapomnieć prawie każdej nocy udaje się do klubu. Tam zażywa narkotyki i zabawia się z przypadkowo poznanymi dziewczynami. Ona – piękna rudowłosa kobieta, poniosła największą z możliwych strat. By zapomnieć o przeszłości, poświęca się pracy terapeutki. Gdy w jej gabinecie pojawia się przystojny, tajemniczy żołnierz, na którego od pewnego czasu stale się natyka, serce pani psycholog wreszcie się budzi. To nie będzie standardowa terapia. A na pewno najtrudniejsza w jej karierze. I najważniejsza. Weronika stawia Jackowi warunek: zacznie się z nim spotykać, jeśli – mimo kłopotów emocjonalnych – podejmie terapię. Czy przeszłość pozwoli o sobie zapomnieć? Jest to również kontynuacja losów Piotra i Pauliny, z powieści „Bez przebaczenia”. Ich życie zaczęło się układać, jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Dawny wróg czyha na ich potknięcie. W „Bez pożegnania” autorka przedstawia trudną rzeczywistość żołnierzy dotkniętych zespołem stresu pourazowego (PTSD) i ich rodzin. To świat, w którym jedyną nadzieją jest miłość.

Dla miłośników literatury obyczajowej, romansu. Drugi tom z cyklu „Tak smakuje miłość”. A skoro z poprzedniej książki wiemy, jak smakuje miłość, najwyższa pora by znaleźć receptę na szczęście! Bohaterką książki jest Julia, przyjaciółka Oli, którą znamy z pierwszego tomu. Jest to młoda kobieta, która marzy o założeniu rodziny i posiadaniu dzieci. Niestety, kontrolna wizyta u lekarza pozbawia ją złudzeń. Aby spełnić swoje marzenia musi jak najszybciej zacząć starać się o dziecko. Tylko jak to zrobić, skoro nie ma przy niej mężczyzny, który byłby dobrym kandydatem na męża i ojca. Byłby wprawdzie jeden, zakochany w niej od dawna, jednak dziewczyna w ogóle nie bierze go pod uwagę. Jest to Maks, młodszy brat Oli, z którym pozostaje w niezbyt przyjaznych relacjach. On jednak podkochuje się w niej i dowiedziawszy się o jej problemach, oferuje lekcje randkowania. Skrycie wierzy, że podczas nauki zbliżą się do siebie. Tylko czy osiągnie swój cel? Agata Przybyłek pokazuje, że nasza szansa na prawdziwą miłość czasami leży bliżej niż myślimy – wystarczy spojrzeć na życie inaczej, żeby w końcu ją dostrzec.

Dla miłośników fantasy, 4 tom cyklu „Tajemnica Askiru”. Wracamy do barwnej sagi o owianym legendą mocarstwie Askiru. Akcja trzyma w napięciu i odsłania coraz więcej tajemnic dawnego królestwa, nie oszczędzając przy tym bohaterów. Wojownik Havald, półelfka Leandra i reszta drużyny szukają sposobu, by jak najszybciej dostać się do Askiru, legendarnego miasta, w którym mają nadzieję znaleźć pomoc w walce z potężnym imperium Thalaku. Lecz macki imperium sięgają aż do pustynnego Złotego Miasta. Władca Thalaku Kolaron za pomocą intryg, mrocznej magii nekromantów i wyszkolonych zabójców zwanych nocnymi jastrzębiami usiłuje zatrzymać drużynę w Gasalabadzie. Havald i jego kompani nie wiedzą już, kto jest ich sprzymierzeńcem, a kto wrogiem. Śmierć czai się wszędzie… Richard Schwartz to pseudonim niemieckiego pisarza. Autor ma dyplom z elektrotechniki i informatyki, ukończył szkolenie mechanika samolotowego. Pracował na stacji benzynowej, poczcie, jako programista i mechanik. Obecnie w pełni poświęca się fantastycznym światom, które w nocy przenosi papier.

Intrygująca opowieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym, która z każdą kolejną stroną staje się coraz bardziej nieoczywista i tajemnicza. Oplata czytelnika gęstą siecią intryg oraz rodzinnych tajemnic i całkowicie wciąga w wir zdumiewających zdarzeń. Natalia Korolczuk po dwudziestu trzech latach decyduje się zakończyć swoje małżeństwo z Wiktorem. Dorosła córka, Marta, jest ślepo zapatrzona w ojca, Natalia nie ma w niej wsparcia. Nie chce jednak już być gosposią i sprzątaczką na usługach wiecznie niezadowolonego męża i nie chce wybaczyć mu zdrady. Opuszcza Sopot i przenosi się do rodzinnego domu w Dąbrowie, nieopodal Wędzina, gdzie jako mała dziewczynka wychowywała się pod okiem dziadków. Otoczona dużym ogrodem opuszczona Romanówka dosłownie i w przenośni straszy dziś miejscowych swoim osobliwym wyglądem. Złej sławy temu miejscu dodają opowieści o mieszkającej tam kiedyś szalonej Zofii, która przed laty popełniła samobójstwo. Atmosfera wokół Natalii szybko gęstnieje. Komuś tak bardzo zależy, by wróciła do miasta, że posuwa się nawet do morderstwa. Na jaw wychodzi coraz więcej rodzinnych sekretów. Wydaje się, że Natalia oprócz domu dostała w spadku pokaźną listę kłopotów i trudnych spraw do załatwienia, ale też szansę, by wreszcie uporać się z przeszłością.

Ta książka to praktyczny poradnik jak mniej marnować. Możesz wyrzucać aż o 80 procent mniej rzeczy, wydawać mniej pieniędzy – i pełniej żyć! To także refleksja nad tym, w jaki sposób można zacząć działać na rzecz środowiska i – podobnie jak autorka – przestawić się z maksymalizmu na minimalizm. Autorka przez lata próbowała znaleźć szczęście tam, gdzie wszyscy. Sądziła, że jego źródłem mogą być pieniądze, władza, status społeczny. Znalazła szczęście zupełnie gdzie indziej – w życiu zero waste! Anita Vandyke jest inżynierem aeronautyki. Prowadzi na Instagramie profil poświęcony życiu zero waste. Urodziła się w Kantonie w Chinach, wychowała w Australii. Obecnie dzieli swój czas między studiami medycznymi w Sydney oraz mężem i domem w San Francisco. Regularnie pisze o swoich pasjach – minimalizmie, podróżach i życiu przyjaznym dla środowiska naturalnego.

Data publikacji
25 maja, 2020
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Miejsce na czasie [Tydzień Bibliotek 2024 - fotorelacja]

Tegoroczny Tydzień Bibliotek już za nami. Mamy nadzieję, że emocje po wydarzeniach zorganizowanych w naszych filiach zostaną z Wami na dłużej. Żeby pozostać jeszcze w klimacie święta bibliotek, zapraszamy do obejrzenia fotogalerii ze spotkań w minionym tygodniu. 9 maja (czw.)...
 

Nowe Kody Legimi od 4 czerwca

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Rekrutujemy!

Szukamy pracowników do naszych filii bibliotecznych. Lubisz pracę z ludźmi i masz pomysły na ciekawe działania dla lokalnej społeczności? Ta oferta może być dla Ciebie. Szczegóły poniżej.
 

W Pogoni za książką - zapowiedź

Rozgrywki czas zacząć! Murawa przystrzyżona, piłkarze gotowi w szatni, kibice szaleją na trybunach, słynna „gięta” się smaży. ⚽️ Zatem oficjalnie zapraszamy na wydarzenia w projekcie ”W Pogoni za książką”.⚽️ 📗 📘Połączymy literaturę ze sportem, pokazując młodym fanom klubu Pogoni Szczecin...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content