napis rekrutujemy

Nowe oferty pracy w bibliotece

Chcesz dołączyć do naszego zespołu? To dobry moment, ponieważ rekrutujemy! Poszukujemy aż 3 pracowników do naszej biblioteki:

Specjalista ds. ogólnobudowlanych
Specjalista ds. technicznych
Bibliotekarz

Miejsce pracy: siedziba i sieć filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

Informacja dla wszystkich kandydatów

UWAGA! Prosimy o składanie CV z klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacyjnego”.

Informacja RODO znajduje się TUTAJ

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV wraz z kopią dokumentów potwierdzających posiadane doświadczenie zawodowe, kwalifikacje i umiejętności na adres mailowy [email protected] do 20 maja 2021 r.

Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Wymagania na poszczególne stanowiska znajdują się poniżej.

Specjalista ds. ogólnobudowlanych

Opis stanowiska:

• wykonywanie drobnych prac remontowo-budowlanych (szpachlowanie, tynkowanie, malowanie, murowanie, rozbiórka, montaż, układanie glazury itp.)
  • montowanie, uruchamianie, naprawa i konserwacja instalacji elektrycznych, osprzętu i oświetlenia oraz instalacji i urządzeń sanitarnych (w tym grzewczych)
  • wszelkie prace konserwatorskie i naprawcze dotyczące urządzeń elektrycznych, wyposażenia meblowego, zamków, zawiasów i regulacji stolarki okienno-drzwiowej
  • prace w zakresie czynności gospodarczych i porządkowych

• stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na pełen etat
  • pracę od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00-15.00
  • szkolenie stanowiskowe

Wymagania:

• preferowane wykształcenie zawodowe lub techniczne zbliżone do budowlanego, elektrycznego, czy sanitarnego
  • uprawnienia elektryczne (SEP do 1 kV) lub gotowość ich pozyskania
  • doświadczenie i praktyczne umiejętności w zakresie prac budowlanych i instalatorskich
  • uczciwość, odpowiedzialność, sumienność, rzetelność i umiejętność pracy w zespole
  • mile widziana jest umiejętność czytania dokumentacji technicznej

Specjalista ds. technicznych

Opis stanowiska:

• obsługa oraz wsparcie dla całokształtu procesów związanych z techniczną stroną funkcjonowania instytucji
  • udział w planowaniu, realizacji i rozliczaniu zadań inwestycyjnych i remontowych
  • utrzymanie pełnej sprawności i gotowości eksploatacyjnej obiektów i urządzeń oraz reagowanie w sytuacjach, gdy wymagają one interwencji awaryjnych i naprawczych
  • bieżące planowanie i realizacja zadań zabezpieczających prawidłowe funkcjonowanie filii
  • prowadzenie dokumentacji działu zapewniające jej kompletność i aktualność
  • inicjowanie dodatkowych prac służących poprawie jakości oraz bieżąca obsługa i wsparcie dla pozostałych pracowników
  • sporadyczne zastępstwa w zakresie obowiązków administracyjnych

• stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na pełen etat
  • pracę od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00-15:00
  • interesującą pracę w zgranym zespole i w przyjemnej atmosferze
  • szkolenie stanowiskowe

Wymagania:

• wykształcenie wyższe techniczne o profilu zbliżonym do budowlanego, elektronicznego, elektrycznego, czy sanitarnego
  • wiedza techniczna oraz doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • swobodna umiejętność posługiwania się programem Excel
  • umiejętność czytania dokumentacji technicznej oraz praktyczna znajomość prawa budowlanego i procedur budowalnych
  • bardzo dobra organizacja czasu
  • sumienność
  • proaktywna postawa i chęć do działania
  • zaradność i samodzielność w działaniu
  • umiejętność pracy w zespole

Bibliotekarz

Opis stanowiska:

• obsługa czytelników oraz świadczenie na ich rzecz działalności informacyjnej (między innymi bezpośrednia pomoc, szkolenia indywidualne i grupowe, promocja zasobów i usług)
  • przygotowanie księgozbioru do wypożyczania i udostępniania
  • uczestniczenie, przygotowanie i organizacja działalności kulturalnej obejmującej różne formy aktywności tj. spotkania autorskie, warsztaty, lekcje biblioteczne, akcje plenerowe itp.
  • wykonywanie działań związanych z funkcjonowaniem filii zgodnie z procedurami obowiązującymi w MBP

Tryb pracy:

praca zmianowa, 40 godzin tygodniowo
możliwość pracy w sobotę w godz. 9.00-17.00, w zamian dzień wolny

Wymagania podstawowe:

• wykształcenie wyższe humanistyczne, licencjackie lub magisterskie, preferowane wyższe bibliotekoznawcze lub uzupełnione studiami podyplomowymi z zakresu bibliotekoznawstwa i/lub informacji naukowej
  • znajomość literatury
  • cechy osobowe niezbędne do bezpośredniej pracy z użytkownikiem, kultura osobista oraz komunikatywność
  • umiejętność pracy zespołowej, dobra organizacja pracy, kreatywność, dyspozycyjność i zaangażowanie w rozwój biblioteki
  • biegła obsługa komputera (środowisko Windows) oraz pakietu biurowego Office (Word,Excel, PowerPoint)
  • brak przeciwwskazań do prac w magazynach książkowych (kurz, przenoszenie książek itp.)
  • brak przeciwwskazań do pracy przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie

Oferujemy:

• pracę w wymiarze pełnego etatu w samorządowej instytucji kultury
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę (pierwsza umowa na okres próbny 3 miesięcy)
  • możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego
  • pracę w przyjaznej atmosferze

Wymagane dokumenty:

• CV z klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji na stanowisko bibliotekarz”
  • list motywacyjny
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadane doświadczenie zawodowe, kwalifikacje i umiejętności.
Data publikacji
4 maja, 2021