Noc w bibliotece – teatrzyk kamishibai w f48

7 marca filię nr 48 na osiedlu Słonecznym odwiedziła grupa „Koniki Morskie” z Przedszkola Szmaragdowego (Oddziały Przedszkolne przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 2) w Szczecinie.

Razem z małymi gośćmi pani Asia z biblioteki rozmawiała o bajce odtworzonej w teatrzyku kamishibai „Noc w bibliotece” oraz co dzieje się w wypożyczalni książek nocą, gdy nie ma w niej już czytelników a ostatni bibliotekarz zamknie drzwi na klucz.
Zostają przecież ogromne, pełne zapisanych na kartach bajek, legend i opowiadań zbiory. A może wieczorową porą z kart książek wyłaniają się ich bohaterowie? Krasnoludki, Złota Rybka, Pinokio?

A jeśli tak, to jak z powrotem wrócić do swojej bajki? To wie, chyba tylko Pani Emilka, bibliotekarka, ale skoro jej nie ma już w pracy… Potrzebny będzie katalog biblioteczny. Na szczęście Pinokio wie, jak się nim posłużyć, bo przyglądał się uważnie pracy bibliotekarzy. Dzięki niemu i ta bajka skończy się dobrze!

W dalszej części spotkania przedszkolaki poznały zasady korzystania z biblioteki oraz reguły szanowania książek, a wszystko to na podstawie zagadek i wierszyków Biblioteka i Ochota na czytanie z „Rodzinnych rymowanek” Michała Rusinka i Kasi Huzar- Czub. Mali czytelnicy zapoznali się również z procesem powstawania książki – jak od pomysłu pisarza staje się ona „produktem” czekającym na nas w bibliotece lub księgarni.

Każdy młody czytelnik wyszedł ze spotkania zmotywowany do poznawania książek a na zakończenie otrzymał zakładkę z obrazkiem biblioteki do pokolorowania. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz zobaczymy w filii małych czytelników poszukujących lektury wśród naszych zbiorów.

Data publikacji
9 marca, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

OKOlice Literatury 2023 już na horyzoncie

W dniach 25-28 października 2023 r. zaprosimy Was ponownie na nasz tegoroczny festiwal literatury non-fiction OKOlice Literatury. Przed nami piąta, jubileuszowa edycja, którą w całości poświęcimy reportażowi. Będziemy rozmawiać o kulisach pracy reportażysty, rozwoju reportażu po 2010, nowych formach takich...
 

Kody Legimi i Empik Go w październiku 2023 r.

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi i Empik Go. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania...
 

Wirtualne spacery

Wirtualny spacer po naszych filiach? Czemu nie? Przedstawiamy Wam nasz nowy projekt, dzięki któremu możecie poznać nasze filie! Wirtualne spacery pozwolą Wam zwiedzić filie, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat oraz obejrzeć wiele zdjęć. Co dwa tygodnie będziecie mogli poznawać...
 

Narodowe Czytanie w krainie odpoczynku [fotorelacja]

Zgodnie z tradycją, jako miejska instytucja kultury włączyliśmy się w akcję Narodowego Czytania, tym razem wizualizując fragmenty powieści „Nad Niemnem”. Przemieniając ProMedia w literacką krainę odpoczynku, spędziliśmy sobotnie popołudnie słuchając przyjemnych głosów, śpiewu ptaków oraz podziwiając rośliny, te w wazonach,...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content