Noc w bibliotece – teatrzyk kamishibai w f48

7 marca filię nr 48 na osiedlu Słonecznym odwiedziła grupa „Koniki Morskie” z Przedszkola Szmaragdowego (Oddziały Przedszkolne przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 2) w Szczecinie.

Razem z małymi gośćmi pani Asia z biblioteki rozmawiała o bajce odtworzonej w teatrzyku kamishibai „Noc w bibliotece” oraz co dzieje się w wypożyczalni książek nocą, gdy nie ma w niej już czytelników a ostatni bibliotekarz zamknie drzwi na klucz.
Zostają przecież ogromne, pełne zapisanych na kartach bajek, legend i opowiadań zbiory. A może wieczorową porą z kart książek wyłaniają się ich bohaterowie? Krasnoludki, Złota Rybka, Pinokio?

A jeśli tak, to jak z powrotem wrócić do swojej bajki? To wie, chyba tylko Pani Emilka, bibliotekarka, ale skoro jej nie ma już w pracy… Potrzebny będzie katalog biblioteczny. Na szczęście Pinokio wie, jak się nim posłużyć, bo przyglądał się uważnie pracy bibliotekarzy. Dzięki niemu i ta bajka skończy się dobrze!

W dalszej części spotkania przedszkolaki poznały zasady korzystania z biblioteki oraz reguły szanowania książek, a wszystko to na podstawie zagadek i wierszyków Biblioteka i Ochota na czytanie z „Rodzinnych rymowanek” Michała Rusinka i Kasi Huzar- Czub. Mali czytelnicy zapoznali się również z procesem powstawania książki – jak od pomysłu pisarza staje się ona „produktem” czekającym na nas w bibliotece lub księgarni.

Każdy młody czytelnik wyszedł ze spotkania zmotywowany do poznawania książek a na zakończenie otrzymał zakładkę z obrazkiem biblioteki do pokolorowania. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz zobaczymy w filii małych czytelników poszukujących lektury wśród naszych zbiorów.

Data publikacji
9 marca, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Jak co roku dołączamy do międzynarodowej akcji promowania czytelnictwa. Już 23 kwietnia (wt.) od godz. 15:00 szukajcie nas w centrum Szczecina, gdzie rozdawać będziemy książki, zapraszając do odwiedzania naszych bibliotek. W tej fajnej i szlachetnej przygodzie będą wspierać nas wolontariuszki...
 

Kody Legimi na kwiecień 2024 WYCZERPANE

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Wirtualne spacery - podsumowanie projektu

10 stycznia 2023 r. wyruszyliśmy na wyprawę po naszych filiach, chcąc cyklicznie prezentować je Wam, pomysłowo i inspirująco. Była to wycieczka wirtualna, choć my realnie odwiedzaliśmy kolejne biblioteki, aby robić ich zdjęcia — budulec prezentacji multimedialnych. W każdej filii staraliśmy...
 

Poza granicami słowa (Jenseits der Grenzen des Wortes) [fotorelacja]

Od marca do kwietnia zostaliśmy partnerem w polsko-niemieckim projekcie, organizowanym przez Beatę Zuzannę Borawską. Punktem wyjścia podczas spotkań były rozmowy na temat złożonościtożsamości kobiet Pogranicza, tkania osobistych herstorii, dzielenia się kobiecymi doświadczeniami i obserwacjami. Było to swoiste „mapowanie granicy” pomiędzy...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content