Nie tylko książki

W naszym katalogu i na bibliotecznych półkach znajdziecie także sporo nowości filmowych. Poniżej kilka z nich.

Obsypany nagrodami na festiwalu filmowym w Gdyni 2019 (w tym za najlepszą reżyserię i scenariusz) polski kandydat do Oscara w reżyserii Jana Komasy („Sala samobójców”, „Miasto 44”), którego w kinach zobaczyło blisko 1,5 miliona widzów!

Film Jana Komasy to unikatowy projekt w polskim i europejskim kinie – odważna produkcja ocierająca się o tematy tabu, dotykająca kwestii społecznych podziałów oraz skomplikowanej duchowości młodych ludzi.

„Pewnego razu… w Hollywood” Quentina Tarantino rozgrywa się w Los Angeles, w 1969 roku, kiedy wszystko się zmienia.

Gwiazda telewizji Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) i jego wierny dubler Cliff Booth (Brad Pitt) z trudem próbują się odnaleźć w gwałtownie przeobrażającym się przemyśle filmowym.

„Ból i blask” to arcydzieło, najlepszy i zarazem najbardziej osobisty film hiszpańskiego mistrza od lat, najpiękniejsza celebracja miłości.

„Ból i blask” to najbardziej osobisty spośród wszystkich filmów Almodóvara, a jednocześnie, jak podkreśla światowa krytyka, najlepszy film w jego karierze. Pełne emocji dzieło na miarę „Osiem i pół” felliniego, w którym hiszpański reżyser po raz kolejny zachwyca swoją niepowtarzalną wrażliwością wizualną i w kapitalny sposób łączy wielką czułość z poczuciem humoru.

Prawie 2 miliony widzów w kinach. Fenomenalna rola Joaquina Phoenixa. Oryginalna wizja historii niesławnego łotra z uniwersum DC.

Bezrobotny komik, Arthur Fleck, wałęsając się ulicami Gotham City w stroju klauna, spotyka brutalnych zbirów. Odrzucony przez społeczeństwo, popada w obłęd przeistaczając się w geniusza zbrodni znanego jako Joker.

Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „Kobieta z Gór”, niczym super-bohaterka wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.

Data publikacji
22 czerwca, 2020
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich [fotorelacja]

Jak co roku wyruszyliśmy, by promować czytanie wśród mieszkańców Szczecina. 23 kwietnia (wt.) rozdawaliśmy książki w Galerii Kaskada oraz na pobliskich ulicach. W tej fajnej i szlachetnej przygodzie wsparły nas wolontariuszki i wolontariusze — miłośnicy czytania. Akcja zakończyła się sukcesem,...
 

Nowe kody Legimi od 6 maja!

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Wirtualne spacery - podsumowanie projektu

10 stycznia 2023 r. wyruszyliśmy na wyprawę po naszych filiach, chcąc cyklicznie prezentować je Wam, pomysłowo i inspirująco. Była to wycieczka wirtualna, choć my realnie odwiedzaliśmy kolejne biblioteki, aby robić ich zdjęcia — budulec prezentacji multimedialnych. W każdej filii staraliśmy...
 

Poza granicami słowa (Jenseits der Grenzen des Wortes) [fotorelacja]

Od marca do kwietnia zostaliśmy partnerem w polsko-niemieckim projekcie, organizowanym przez Beatę Zuzannę Borawską. Punktem wyjścia podczas spotkań były rozmowy na temat złożonościtożsamości kobiet Pogranicza, tkania osobistych herstorii, dzielenia się kobiecymi doświadczeniami i obserwacjami. Było to swoiste „mapowanie granicy” pomiędzy...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content