Dwóch mężczyzn na tle roll upu MBP

Kryminał jest wszędzie… Nawet w Szczecinie!

To istna gratka dla wielbicieli kryminałów. Trwa projekt “Kryminał czai się wszędzie”. Od czerwca aż do października, odbywają się spotkania z pisarzami, spacery, warsztaty. 11 czerwca w bibliotece gościł ojciec sukcesu serii o Ninie Warwiłow, a zarazem warszawianin, beskidzianin oraz wielbiciel Hammetta, Christie i Wrocławia – Jędrzej Pasierski.

Spotkanie z autorem takich pozycji jak: “Dom bez klamek”, “Roztopy” i “Kłamczuch” odbyło się w nowej placówce MBP przy placu Matki Teresy z Kalkuty w Szczecinie. W spotkaniu można było uczestniczyć zarówno stacjonarnie, jak i podczas transmisji na żywo na jednym z portali społecznościowych.

W trakcie rozmowy z Markiem Stelarem Pasierski dzielił się z gośćmi wrażeniami związanymi z drogą na literacki szczyt, poszukiwaniem inspiracji dla bohaterki swojej trylogii, sympatiami i antypatiami literackimi, a także sposobem na zdobycie klucza do sukcesu. Młodym adeptom pisarstwa kryminalistycznego udzielał też wielu cennych rad, które mogą się przydać każdemu, kto chce spróbować sił na tej niwie. Nie obyło się bez odpowiadania na pytania publiczności.

Spotkanie to nie było jedyną możliwością zapoznania szczecińskiej publiczności z twórczością znaczących pisarzy na polskim rynku literatury kryminalnej. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z grafikiem następnych spotkań:

Spotkania w ramach aktu I – Kryminał w kilku aktach (pierwsze dwa z nich odbędą się w filii MBP nr 7 przy placu Matki Teresy z Kalkuty 8):

● 14 czerwca (poniedziałek) godz. 18:00 – spotkanie z Anną Kańtoch – autorką popularnych kryminałów i powieści fantasy. Spotkanie będzie tłumaczony na język migowy.
● 21 czerwca (poniedziałek) godz. 18:00 – spotkanie z Jakubem Szamałkiem – autor cykli Ukryta sieć i Leochardes.
● 6 lipca (wtorek) godz. 17:00 – spacer z Markiem Stelarem i Małgorzatą Dudą (przewodniczką miejską) połączony z konkursem tematycznym na zagadkę kryminalną. Początek spaceru pod Komendą Wojewódzką Policji przy ulicy Małopolskiej 47. Całość będzie tłumaczona na język migowy.
● 2 października (sobota) godz. 15:00 – spotkanie z Robertem Małeckim, autorem cyklu o Bernardzie Grossie i takich pozycji jak “Żałobnica” i “Zmora”. Wcześniej, o godz. 11:00, odbędą się warsztaty dla młodzieży i dorosłych z udziałem pisarza.

Spotkania w ramach aktu II, poświęconemu postaci Rzeźnika z Niebuszewa:

● 14 września (wtorek) godz. 18:00 – spotkanie panelowe z Jarosławem Błahym, Jarosławem Molendą i Tomaszem Pankiem – pisarzami, których historia Józefa Cyppka stała się inspiracją do ich twórczości.
● 15 września (środa) godz. 17:00 – pokaz filmu pt. Wilsona 7 połączony ze spotkaniem z jego reżyserem – Jakubem Boruniem.
● 16 września (czwartek) godz. 17:00 – spacer z przewodniczką miejską, Małgorzatą Dudą, śladami legendarnego Rzeźnika.

Projekt organizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szczecinie przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Partnerami projektu są Szczeciński Humanistyczny Uniwersytet Seniora oraz Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie.

(ast)

Data publikacji
22 czerwca, 2021
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

OKOlice Literatury 2023 już na horyzoncie

W dniach 25-28 października 2023 r. zaprosimy Was ponownie na nasz tegoroczny festiwal literatury non-fiction OKOlice Literatury. Przed nami piąta, jubileuszowa edycja, którą w całości poświęcimy reportażowi. Będziemy rozmawiać o kulisach pracy reportażysty, rozwoju reportażu po 2010, nowych formach takich...
 

Kody Legimi i Empik Go w październiku 2023 r.

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi i Empik Go. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania...
 

Wirtualne spacery

Wirtualny spacer po naszych filiach? Czemu nie? Przedstawiamy Wam nasz nowy projekt, dzięki któremu możecie poznać nasze filie! Wirtualne spacery pozwolą Wam zwiedzić filie, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat oraz obejrzeć wiele zdjęć. Co dwa tygodnie będziecie mogli poznawać...
 

Narodowe Czytanie w krainie odpoczynku [fotorelacja]

Zgodnie z tradycją, jako miejska instytucja kultury włączyliśmy się w akcję Narodowego Czytania, tym razem wizualizując fragmenty powieści „Nad Niemnem”. Przemieniając ProMedia w literacką krainę odpoczynku, spędziliśmy sobotnie popołudnie słuchając przyjemnych głosów, śpiewu ptaków oraz podziwiając rośliny, te w wazonach,...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content