Jubileusz książkowych spotkań

To już 10 lat! Dokładnie w 2014 r. rozpoczęliśmy spotkania miłośników literatury, dołączając do ogólnopolskiej inicjatywy zwanej Dyskusyjnymi Klubami Książki.

Na początku regularnie działało 7 DKK-ów, jednak w kolejnych latach tworzyły się następne grupy w kolejnych filiach naszej sieci.

Obecnie o wybranej książce co miesiąc można porozmawiać w jednym z 10 „klubów” dla dorosłych Czytelników oraz w dwóch dla młodzieży.

Z ciekawostek liczbowych dot. funkcjonowania DKK-ów w naszej bibliotece możemy zdradzić, że:

  • obecnie mamy w nich ok. 167 Czytelników regularnie przychodzących na spotkania
  • w pierwszym roku działalności było to 17 osób, ale już w kolejnym 85
  • w filii nr 12 DKK działa nieprzerwanie 10 lat i nie zmieniły tego ani zmiana moderatora ani lockdown spowodowany pandemią w 2020 i 21 roku.
  • łącznie przez 10 lat udało nam się zorganizować prawie 750 spotkań

Wśród pierwszych książek omawianych na spotkaniach DKK-ów w 2014 r. znalazły się np. „Amsterdam”
Iana MacEwana, „Gottland” Mariusza Szczygła, „Dziennik” Sławomira Mrożka oraz „Miłość w czasach zarazy” G. Garcii Marqueza.

Nowością od dwóch lat są działające Młodzieżowe Kluby Książki w filii nr 7 oraz w filii nr 2, gdzie spotykają się młodzi miłośnicy gatunku fantasy.

Cieszymy się, że rozmowy na temat literatury przyciągają wciąż wiele osób, które podczas spotkań w ramach DKK-ów mogą wymieniać się doświadczeniami i wrażeniami.

Data publikacji
21 lutego, 2024
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich [fotorelacja]

Jak co roku wyruszyliśmy, by promować czytanie wśród mieszkańców Szczecina. 23 kwietnia (wt.) rozdawaliśmy książki w Galerii Kaskada oraz na pobliskich ulicach. W tej fajnej i szlachetnej przygodzie wsparły nas wolontariuszki i wolontariusze — miłośnicy czytania. Akcja zakończyła się sukcesem,...
 

Kody Legimi na kwiecień 2024 WYCZERPANE

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Wirtualne spacery - podsumowanie projektu

10 stycznia 2023 r. wyruszyliśmy na wyprawę po naszych filiach, chcąc cyklicznie prezentować je Wam, pomysłowo i inspirująco. Była to wycieczka wirtualna, choć my realnie odwiedzaliśmy kolejne biblioteki, aby robić ich zdjęcia — budulec prezentacji multimedialnych. W każdej filii staraliśmy...
 

Poza granicami słowa (Jenseits der Grenzen des Wortes) [fotorelacja]

Od marca do kwietnia zostaliśmy partnerem w polsko-niemieckim projekcie, organizowanym przez Beatę Zuzannę Borawską. Punktem wyjścia podczas spotkań były rozmowy na temat złożonościtożsamości kobiet Pogranicza, tkania osobistych herstorii, dzielenia się kobiecymi doświadczeniami i obserwacjami. Było to swoiste „mapowanie granicy” pomiędzy...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content