„Jajko czy kura?” Wielkanocne warsztaty dla dzieci w f48

12 i 14 kwietnia br. odbyły się warsztaty plastyczno-literackie dla przedszkolaków oraz dzieci szkolnych.

W pierwszym spotkaniu udział wzięła grupa 5-latków z Publicznego Przedszkola nr 9 w Szczecinie, a dwa dni później filia gościła uczniów z klas I-III.

Wprowadzeniem do zajęć była lektura książki „Jajko czy kura?” Przemysława Wechterowicza, po której nastąpiła część plastyczna. Dzieci przygotowały kolorowe pisanki wykorzystując różne techniki wyklejania i ozdabiania.
Zajęcia rozwijały kreatywność, wyobraźnie i zainteresowania czytelnicze.

Częścią zajęć dla grupy zorganizowanej (12 kwietnia) była również lekcja biblioteczna (zapoznanie z zasadami korzystania, zasobami filii).

Data publikacji
21 kwietnia, 2022
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Czytniki e-booków już są w ProMediach!

Mamy dla Was nową ofertę! Już są czytniki e-booków Pocketbook Touch Lux 5 do wypożyczania w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Czytniki nie obciążają wzroku, posiadają opcję regulowania rozmiaru czcionki. Jako pierwszy z serii Touch Lux został wyposażony w podświetlenie SMARTlight, które...
 

[Czytaj PL]

Trwa akcja Czytaj PL. Każdego dnia w listopadzie umożliwia dostęp do kilkunastu ebooków i audiobooków.Jest w 100 % darmowa. Wśród osiemnastu bestsellerów można znaleźć wiele uznanych nazwisk. Max Czornyj, Katarzyna Puzyńska, Dominika Słowik to tylko niektóre z nich. Każdy użytkownik...
 

Żywa Biblioteka [fotorelacja]

Żywa biblioteka na zdjęciach! Podczas wydarzenia mieliście okazję porozmawiać z naszymi żywymi książkami oraz uczestniczyć w warsztatach z komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji! Wydarzenie organizowane w ramach Programu EFS Wiedza, Edukacja i Rozwój.
 

Wystawa prac komiksowych (Zaczytany Szczecin).

Wystawa w wersji ZINA
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content