Ferie zimowe 2023 – podsumowanie

Podczas tegorocznych ferii zimowych w kilku filiach naszej biblioteki odbył się szereg zajęć dla dzieci o różnorodnej tematyce i formie.

Dzieci uczestniczyły między innymi w zajęciach o tematyce ekologicznej i zimowej, gdzie mogły zapoznać się z różnymi gatunkami ptaków i dowiedzieć o ich zimowych wędrówkach, trybie życia, w jaki sposób można je dokarmiać zimą, a także później zbudować dla nich karmniki w duchu zero waste. Na zajęciach nie zabrakło także innych prac, jak np. wykonywania własnych filtrów do wody, przeróżnych ozdób wykonanych z płyt CD, zimowych krajobrazów Arktyki z rzeczy codziennego użytku oraz wielu niezwykłych prac plastycznych, co możemy podziwiać na zdjęciach z zajęć.

Nie obyło się oczywiście bez spotkań z baśniami ciekawymi książkami i ich bohaterami, jak np. z bohaterem „Niegrzecznego Pingwina” za pomocą teatrzyku kamishibai, „Z Nelą w krainie lodu” oraz filmików z Nelą.

Dzieci uczestniczyły także w burzliwych rozgrywkach gier planszowych, takich jak „Reef”, „Dooble”, „Zgadnij kto to” czy „Pełny kurnik” oraz w Kodowaniu na dywanie, gdzie z pomocą współrzędnych tworzyły obrazki i ćwiczyły logiczne myślenie i symetrię.

Wszystkie zajęcia były bogate w zabawę, śmiech, odrobinę ciekawostek i ciekawych prac plastycznych lub rękodzielniczych.

Data publikacji
3 marca, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

OKOlice Literatury 2023 już na horyzoncie

W dniach 25-28 października 2023 r. zaprosimy Was ponownie na nasz tegoroczny festiwal literatury non-fiction OKOlice Literatury. Przed nami piąta, jubileuszowa edycja, którą w całości poświęcimy reportażowi. Będziemy rozmawiać o kulisach pracy reportażysty, rozwoju reportażu po 2010, nowych formach takich...
 

Kody Legimi i Empik Go w październiku 2023 r.

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi i Empik Go. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania...
 

Wirtualne spacery

Wirtualny spacer po naszych filiach? Czemu nie? Przedstawiamy Wam nasz nowy projekt, dzięki któremu możecie poznać nasze filie! Wirtualne spacery pozwolą Wam zwiedzić filie, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat oraz obejrzeć wiele zdjęć. Co dwa tygodnie będziecie mogli poznawać...
 

Narodowe Czytanie w krainie odpoczynku [fotorelacja]

Zgodnie z tradycją, jako miejska instytucja kultury włączyliśmy się w akcję Narodowego Czytania, tym razem wizualizując fragmenty powieści „Nad Niemnem”. Przemieniając ProMedia w literacką krainę odpoczynku, spędziliśmy sobotnie popołudnie słuchając przyjemnych głosów, śpiewu ptaków oraz podziwiając rośliny, te w wazonach,...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content