Dzień Kubusia Puchatka w f48

24 stycznia naszą filię nr 48 odwiedziła grupa „Kraby” z Przedszkola Szmaragdowego (Oddziały Przedszkolne przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 2) w Szczecinie. Razem z małymi gośćmi świętowaliśmy datę urodzin pisarza A.A Milne’a, który stworzył postać literacką najsłynniejszego misia.

Dzień Kubusia Puchatka, czyli Winnie the Pooh Day obchodzimy 18 stycznia. Z tej okazji dzieci zapoznały się z opowiadaniem o mieszkańcach Stumilowego Lasu: bajką o tym, jak przesadził on z ilością miodku zjedzonego w gościnie u Królika, tak bardzo, ze zwiększył swoje gabaryty. Przyjaciele usiłowali mu całym sercem pomóc wydostać się z norki gospodarza, co było pretekstem do zabawnych sytuacji.

Nasi mali goście zapoznali się również z procesem powstawania książki – jak od pomysłu pisarza staje się ona „produktem końcowym” czekającym na nas w bibliotece lub księgarni. Omówiliśmy również za pomocą wierszyków i zagadek zasady korzystania z biblioteki oraz reguły szanowania książek.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z dobrym humorem i zakładką z motywem misia do pokolorowania. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz zobaczymy małych czytelników w naszych progach.

Zajęcia poprowadziła pani Joanna, bibliotekarka filii nr 48.

Data publikacji
25 stycznia, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Kody Legimi i Empik Go od 4 grudnia (pn.) 2023 r.

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Kontynuujemy nabór do Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w f7!

Dużo czytasz i masz potrzebę rozmowy o książkach w szerszym gronie? A może czujesz się mniej pewnie w dyskusji, ale chcesz poznać osoby o podobnych zainteresowaniach? Ciekawią Cię nowości wydawnicze, które często są wypożyczane albo trudniej dostępne? Czekamy na Ciebie,...
 

Akcja szyta na miarę!

Czytaj PL – 9. edycja największego w Polsce projektu promującego czytelnictwo startuje już dziś – 2 listopada!W tym roku przebiegnie pod hasłem „Akcja szyta na miarę”. Jej organizatorzy stawiają na różnorodność, inkluzywność i łatwą dostępność przekonując, że czytanie jest naprawdę dla...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content