Dzień Kubusia Puchatka w f48

24 stycznia naszą filię nr 48 odwiedziła grupa „Kraby” z Przedszkola Szmaragdowego (Oddziały Przedszkolne przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 2) w Szczecinie. Razem z małymi gośćmi świętowaliśmy datę urodzin pisarza A.A Milne’a, który stworzył postać literacką najsłynniejszego misia.

Dzień Kubusia Puchatka, czyli Winnie the Pooh Day obchodzimy 18 stycznia. Z tej okazji dzieci zapoznały się z opowiadaniem o mieszkańcach Stumilowego Lasu: bajką o tym, jak przesadził on z ilością miodku zjedzonego w gościnie u Królika, tak bardzo, ze zwiększył swoje gabaryty. Przyjaciele usiłowali mu całym sercem pomóc wydostać się z norki gospodarza, co było pretekstem do zabawnych sytuacji.

Nasi mali goście zapoznali się również z procesem powstawania książki – jak od pomysłu pisarza staje się ona „produktem końcowym” czekającym na nas w bibliotece lub księgarni. Omówiliśmy również za pomocą wierszyków i zagadek zasady korzystania z biblioteki oraz reguły szanowania książek.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z dobrym humorem i zakładką z motywem misia do pokolorowania. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz zobaczymy małych czytelników w naszych progach.

Zajęcia poprowadziła pani Joanna, bibliotekarka filii nr 48.

Data publikacji
25 stycznia, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Ferie w bibliotece

Zbliżają się zimowe ferie 2023! Zapraszamy dzieci do udziału w wielu wydarzeniach, które organizujemy w kilku naszych filiach bibliotecznych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie! Filia nr 2 (ul. Sikorskiego 10) przygotowała cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku...
 

Wirtualne spacery

Wirtualny spacer po naszych filiach? Czemu nie? Przedstawiamy Wam nasz nowy projekt, dzięki któremu możecie poznać nasze filie! Wirtualne spacery pozwolą Wam zwiedzić filie, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat oraz obejrzeć wiele zdjęć. Co dwa tygodnie będziecie mogli poznawać...
 

Zimowy wieczór z poezją [fotorelacja]

W ProMediach 2 lutego 2023 roku odbył się pierwszy Zimowy wieczór poezji, który został poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej. Wydarzenie uświetnili uczniowie z Koła Teatralnego oraz Klubu Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Szczecinie pod kierownictwem Pani Lidii Wasilewskiej. Młodzież...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content