Dni Skandynawskie w naszej bibliotece

Po raz kolejny w naszym mieście obchodzimy XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, a zarazem Dni Skandynawskie.

To coroczne wydarzenie tworzy platformę aktywnej współpracy pomiędzy Polską a Skandynawią, oferując szereg ciekawych spotkań i wydarzeń. U nas chcemy przybliżyć Wam kulturę i literaturę skandynawską dla dzieci i dorosłych.

Młodzi czytelnicy (i nie tylko) znają zapewne Muminki czy Lassego i Maję? A znacie komiksy o Wikingach? A może słyszeliście o nowej ekranizacji książki Fredrika Backmana „Mężczyzna imieniem Ovo”? – u nas dostępny jest oryginał 😊

Zapraszamy na następujące wydarzenia w naszych Bibliotekach w najbliższych dniach:

[Na Grenlandii pośród Inuitów]
11 maja (czwartek) o godz. 17:00 zapraszamy do filii nr 4 (ul. Barnima 25) na spotkanie z Małgorzatą Joergensen – Olzacką
zatytułowane „Na Grenlandii pośród Inuitów”.
Nasza gościni, która przez pewien czas mieszkała na „największej wyspie świata”, opowie o tym, jak wygląda życie mieszkańców Grenlandii.
Nasze wyobrażenia o tym zakątku kuli ziemskiej, ukształtowane głównie pod wpływem literatury podróżniczej, dzisiaj dalekie są od prawdy. Grenlandia to wspaniałe miejsce do życia, choć wymagające z pewności dużego hartu ducha, by przeciwstawić się bardzo trudnym warunkom geograficznym. Pani Małgorzata na pewno barwnie opowie nam o tym dalekim kraju podczas spotkania, a przy okazji zaprezentuje lokalne rękodzieła.
Wstęp na wydarzenie jest wolny.

[Książkoluby – kreatywne warsztaty dla dzieci]
11 maja (czwartek) o godz. 16.30 zapraszamy dzieci do filii nr 48 (ul. Rydla 93) na spotkanie z cyklu „Książkoluby – kreatywne warsztaty dla dzieci”. Uczestnicy razem ze znanym i lubianym bohaterem kultowej już w Szwecji serii książek, Albertem Albertsonem podejmą się przygotowań do wyprawy w kosmos. Dobra zabawa połączona z częścią plastyczną gwarantowana!
Wydarzenie dla dzieci w wieku 5-9 lat. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy (mail [email protected] / tel. 91 4642881

[ Isekai Klub Miłośników Mangi ]
12 maja (piątek) o godz. 17:30 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na specjalne spotkanie [ Isekaia Klubu Miłośników Mangi ].
W formie quizów i konkursów zapoznamy się wspólnie z Wikingami, Muminkami i mitami z Północy, w interpretacjach japońskich twórców popkultury.
Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Zapraszamy szczecinian nie tylko do udziału w spotkaniach, ale też do wypożyczania w naszych filiach książek i audiobooków zarówno autorów skandynawskich jak i piszących o Skandynawii. W ProMediach polecamy również bogatą kolekcję filmów reżyserów z północy, wśród których warto wymienić choćby wspaniałego Ingmara Bergmana.
Aby pomóc w wyborze lektury w naszych mediach społecznościowych będziemy dodatkowo zamieszczać recenzje książek autorów skandynawskich.

Pełny program wydarzeń organizowanych w Szczecinie znajduje się pod LINKIEM.

Data publikacji
11 maja, 2023
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Miejsce na czasie [Tydzień Bibliotek 2024 - fotorelacja]

Tegoroczny Tydzień Bibliotek już za nami. Mamy nadzieję, że emocje po wydarzeniach zorganizowanych w naszych filiach zostaną z Wami na dłużej. Żeby pozostać jeszcze w klimacie święta bibliotek, zapraszamy do obejrzenia fotogalerii ze spotkań w minionym tygodniu. 9 maja (czw.)...
 

Nowe Kody Legimi od 4 czerwca

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania względem MBP. Warunkiem...
 

Rekrutujemy!

Szukamy pracowników do naszych filii bibliotecznych. Lubisz pracę z ludźmi i masz pomysły na ciekawe działania dla lokalnej społeczności? Ta oferta może być dla Ciebie. Szczegóły poniżej.
 

W Pogoni za książką - zapowiedź

Rozgrywki czas zacząć! Murawa przystrzyżona, piłkarze gotowi w szatni, kibice szaleją na trybunach, słynna „gięta” się smaży. ⚽️ Zatem oficjalnie zapraszamy na wydarzenia w projekcie ”W Pogoni za książką”.⚽️ 📗 📘Połączymy literaturę ze sportem, pokazując młodym fanom klubu Pogoni Szczecin...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content