książki na półce, w prawym górnym rogu grafika z logo i tekstem Czytamy Polecamy,

„Czytamy, polecamy – recenzje Czytelników”

Wakacyjny czas sprzyja czytaniu książek 🌞.
Jeśli zastanawiacie się, po który tytuł sięgnąć, spieszymy z pomocą i publikujemy kolejną recenzję. Tym razem Małgorzata Klimczak poleca thriller psychologiczny Alex Michaelides „Pacjentka”.

Pani Małgorzata o książce:

Kryminały, opowieści zawierające tajemnice czy zagadkę do rozwiązana należą obok fantastyki do moich ulubionych rodzajów beletrystyki. Fabuła „Pacjentki” autorstwa Alexa Michaelidisa wydawała się więc książką dla mnie i na szczęście się nie zawiodłam.

 Narratorem większej części opowieści jest jeden z dwóch głównych bohaterów Theo Faber – psychoterapeuta. Drugą główną postacią jest Alicia Berenson znana malarka i fotografka, skazana za morderstwo męża. Uznana za chorą psychicznie zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym. Theo jest tak zafascynowany jej osobą, że zatrudnia się w szpitalu w którym ona przebywa. 

Czytelnik obserwuje równocześnie opowieść o losach zarówno Theo jak i Alicie, gdyż mają oni ze sobą wiele wspólnego. Zagadka w opowieści nie tyle dotyczy tego czy Alicia zabiła męża, lecz dlaczego.

To mroczna historia o obsesji, zdradzie i przemocy. Narracja jest tak prowadzona, że historia cały czas trzyma w napięciu, a zakończenie jest zaskakujące.

Przyjemnej lektury!

Książka jest dostępna w naszych filiach bibliotecznych, dostępność na bieżąco można sprawdzić TUTAJ. Można ją wypożyczyć jako audiobook w filiach nr 4, 48 i 54.

Data publikacji
17 sierpnia, 2022
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

OKOlice Literatury 2023 już na horyzoncie

W dniach 25-28 października 2023 r. zaprosimy Was ponownie na nasz tegoroczny festiwal literatury non-fiction OKOlice Literatury. Przed nami piąta, jubileuszowa edycja, którą w całości poświęcimy reportażowi. Będziemy rozmawiać o kulisach pracy reportażysty, rozwoju reportażu po 2010, nowych formach takich...
 

Kody Legimi i Empik Go w październiku 2023 r.

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy MBP w Szczecinie! W ramach oferty MBP w Szczecinie Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi i Empik Go. Oferta skierowana jest wyłącznie do Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, którzy mają uregulowane wszelkie zobowiązania...
 

Wirtualne spacery

Wirtualny spacer po naszych filiach? Czemu nie? Przedstawiamy Wam nasz nowy projekt, dzięki któremu możecie poznać nasze filie! Wirtualne spacery pozwolą Wam zwiedzić filie, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat oraz obejrzeć wiele zdjęć. Co dwa tygodnie będziecie mogli poznawać...
 

Narodowe Czytanie w krainie odpoczynku [fotorelacja]

Zgodnie z tradycją, jako miejska instytucja kultury włączyliśmy się w akcję Narodowego Czytania, tym razem wizualizując fragmenty powieści „Nad Niemnem”. Przemieniając ProMedia w literacką krainę odpoczynku, spędziliśmy sobotnie popołudnie słuchając przyjemnych głosów, śpiewu ptaków oraz podziwiając rośliny, te w wazonach,...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content