książki na półce, w prawym górnym rogu grafika z logo i tekstem Czytamy Polecamy,

„Czytamy, polecamy – recenzje Czytelników”

Wakacyjny czas sprzyja czytaniu książek 🌞.
Jeśli zastanawiacie się, po który tytuł sięgnąć, spieszymy z pomocą i publikujemy kolejną recenzję. Tym razem Małgorzata Klimczak poleca thriller psychologiczny Alex Michaelides „Pacjentka”.

Pani Małgorzata o książce:

Kryminały, opowieści zawierające tajemnice czy zagadkę do rozwiązana należą obok fantastyki do moich ulubionych rodzajów beletrystyki. Fabuła „Pacjentki” autorstwa Alexa Michaelidisa wydawała się więc książką dla mnie i na szczęście się nie zawiodłam.

 Narratorem większej części opowieści jest jeden z dwóch głównych bohaterów Theo Faber – psychoterapeuta. Drugą główną postacią jest Alicia Berenson znana malarka i fotografka, skazana za morderstwo męża. Uznana za chorą psychicznie zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym. Theo jest tak zafascynowany jej osobą, że zatrudnia się w szpitalu w którym ona przebywa. 

Czytelnik obserwuje równocześnie opowieść o losach zarówno Theo jak i Alicie, gdyż mają oni ze sobą wiele wspólnego. Zagadka w opowieści nie tyle dotyczy tego czy Alicia zabiła męża, lecz dlaczego.

To mroczna historia o obsesji, zdradzie i przemocy. Narracja jest tak prowadzona, że historia cały czas trzyma w napięciu, a zakończenie jest zaskakujące.

Przyjemnej lektury!

Książka jest dostępna w naszych filiach bibliotecznych, dostępność na bieżąco można sprawdzić TUTAJ. Można ją wypożyczyć jako audiobook w filiach nr 4, 48 i 54.

Data publikacji
17 sierpnia, 2022
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zobacz też inne aktualności

Czytniki e-booków już są w ProMediach!

Mamy dla Was nową ofertę! Już są czytniki e-booków Pocketbook Touch Lux 5 do wypożyczania w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Czytniki nie obciążają wzroku, posiadają opcję regulowania rozmiaru czcionki. Jako pierwszy z serii Touch Lux został wyposażony w podświetlenie SMARTlight, które...
 

Gdzie kończy się książka, a zaczyna gra, czyli powieści interaktywne i hipertekstowe.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy zorganizowanej przez Teatr Lalek „Pleciuga”. Będziecie mogli zobaczyć książki, które można czytać nielinearnie, czyli takie, które wyrażają treść nie tylko za pomocą tekstu, lecz także przez sposób wydania, formę zapisu czy obecność ikonografik. Wystawa jest dostępna...
 

Mikołajki w bibliotece!

Ho, ho, ho! Czy są tutaj jacyś grzeczni Czytelnicy? Dziś odwiedziły nas świąteczne skrzaty i zostawiły dla Was książkowe upominki. Prezent czeka na każdego, kto nas odwiedzi i wypożyczy książkę, grę lub audiobooka! Zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie,...
 
Scroll Up
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.
Skip to content