Artysto, zgłoś swoje propozycje na pracownie twórcze

W związku z pracami dotyczącymi ustalenia systemu przyznawania oraz funkcjonowania przestrzeni przeznaczonych na pracownie twórcze, zachęcamy lokalne środowisko artystyczne do zgłaszania pomysłów, które pozwolą na przygotowanie nowych zasad.

Konieczność wprowadzenia nowej formuły wynajmowania lokali komunalnych na pracownie artystyczne wynika między innymi ze zmieniających się przepisów prawa. Niemniej ważny jest także głos lokalnych twórców oraz artystów, którzy wyrażali potrzebę dokonania zmian w systemie przyznawania i funkcjonowania pracowni pozostających w gestii miasta.

Dlatego, na etapie prac związanych z przygotowaniem stosownej uchwały w sprawie określenia nowych zasad wynajmu pracowni, Wydział Kultury UM Szczecin czeka na uwagi i propozycje od lokalnych artystów. Szczególnie istotne jest poznanie oczekiwań dotyczących form wynajmu, rodzajów lokali, ich wielkości, lokalizacji a także sugerowanego okresu wynajmu. Rekomendacje należy przesyłać na adres e-mail: [email protected] Czas na zgłoszenia upływa 14 marca br.

Data publikacji
26 lutego, 2021