Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filie biblioteczne » Filia nr 43

O filii

Filia biblioteczna nr 43 od sierpnia 2013 roku funkcjonuje w nowej, atrakcyjnej lokalizacji – na osiedlu Magnolia Park. Obsługuje przede wszystkim mieszkańców osiedli: Zawadzkiego, Krzekowo, Bezrzecze i Pogodno. 
Księgozbiór filii liczy ponad 12 tysięcy woluminów. Jest to głównie literatura piękna dla dzieci i dorosłych. Oferujemy bogaty wybór współczesnej literatury amerykańskiej, angielskiej, polskiej oraz fantastyki i kryminałów. W swoich zbiorach posiadamy również literaturę popularnonaukową (z różnych dziedzin wiedzy i nauki) dla dzieci i dorosłych. Na szczególną uwagę zasługują tutaj wyjątkowo dobrze wyposażone działy z historii, geografii oraz biografie i pamiętniki. Biblioteka jest dobrze zaopatrzona również w lektury szkolne i oferuje dużo nowości wydawniczych (około 500 rocznie). 
Placówka organizuje lekcje biblioteczne i spotkania czytelnicze dla sąsiadujących z nią przedszkoli, Przedszkola Publicznego nr 58 „Akademia Krasnoludków” oraz Przedszkola Publicznego nr 46. Celem tych spotkań jest rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań oraz zamiłowań czytelniczych dzieci oraz kształcenie prawidłowych nawyków zachowania się w bibliotece, odpowiedzialności i poszanowania wypożyczonych materiałów.             
Biblioteka jest skomputeryzowana, a dla czytelników uruchomiono stanowisko z dostępem do katalogu elektronicznego oraz Internetu.
Placówka zaprasza do korzystania z zasobów bibliotecznych w przytulnie i nowocześnie urządzonym lokalu. To miejsce kameralne i wyjątkowo przyjazne dla czytelników, z wygodnym dojazdem i ogólnodostępnym parkingiem.  
 

Witryna kulturalna
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie