Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filie biblioteczne » Filia nr 48

O filii

Filia biblioteczna nr 48 mieści się na osiedlu Słonecznym, przy ul. Rydla 93, w budynku handlowo-usługowym zwanym potocznie „Żółtek”. Pomimo braku profesjonalnego podjazdu dla osób niepełnosprawnych, pomagamy zainteresowanym naszą ofertą czytelniczą pokonywać  te niedogodności.    
Pod względem ilości zapisanych czytelników oraz księgozbioru  jest to druga filia, a pierwsza na Prawobrzeżu z całej sieci bibliotek MBP. Oferujemy bogate zbiory literatury popularno-naukowej z zakresu nauk humanistycznych, zwłaszcza takich jak: pedagogika, psychologia, medycyna, socjologia, historia literatury, prawo, polityka. Poza materiałami dla studentów i naukowców możemy poszczycić się również zbiorami, których mogłaby jej pozazdrościć niejedna księgarnia. Ogromny wybór kryminałów, romansów, fantastyki i powieści obyczajowych autorów polskich i zagranicznych  przyciąga do nas licznych czytelników kochających dobrą literaturę. 
Młodych czytelników na pewno ucieszą interesujące pozycje z literatury przygodowej, fantasy czy też bogato ilustrowane książeczki dla najmłodszych.
Miłośników książek mówionych również usatysfakcjonujemy ciekawym zbiorem audiobooków. Osoby spragnione codziennych newsów i informacji ze świata sportu oraz ciekawostek z życia gwiazd i chętnych do pogłębienia wiedzy psychologicznej, zapraszamy do lektury prenumerowanych przez nas czasopism.
Biblioteka włącza się w działalność charytatywną organizując kiermasze książek na różne cele dobroczynne (schronisko dla zwierząt, rodzinny dom dziecka), co stało się już jej tradycją. 
Atmosferę biblioteki tworzy zgrany i profesjonalny personel, który zawsze z uśmiechem i  zrozumieniem doradzi, pomoże w wyborze odpowiedniej lektury. 
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia i poznania  naszej  placówki, która na pewno pozytywnie Państwa zaskoczy. 
 

Witryna kulturalna

Prenumerowane czasopisma
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie