Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filie biblioteczne » Filia nr 46

O filii

Filia biblioteczna nr 46 posiada księgozbiór adresowany do szerokiego grona odbiorców.
Dysponujemy książeczkami, które z powodzeniem można pokazać najmłodszym (nawet tym, które dopiero ukończyły pierwszy rok życia), jak i starszej latorośli. Są to zarówno książki edukacyjne (typu: moje pierwsze litery, liczę…), jak i poznawcze (od zapoznawania dzieci z funkcjonowaniem przedmiotów codziennego użytku, po prezentację otaczającego ich świata zewnętrznego czy nawet zasad dobrego wychowania). Oczywiście oprócz książek edukacyjnych posiadamy spory zbiór klasyki bajek i baśni z całego świata oraz pozycji, które na przestrzeni ostatnich lat, były wyróżniane i nagradzane przez kapituły konkursów krajowych i zagranicznych. W szerokiej ofercie książek, zarówno gimnazjaliści jak i licealiści znajdą pozycje, które zaspokoją ich ciekawość świata.
Podobnie, jak w przypadku książek adresowanych do dzieci, dorośli znajdą w naszych zbiorach publikacje o różnorodnej tematyce: od informatyki, przez biografie i reportaże (czy książki podróżnicze), po historię czy psychologię. Posiadamy również bogate zbiory kryminałów i fantastyki. Oczywiście nie brakuje też prozy autorstwa klasyków literatury światowej i polskiej czy najnowszych bestsellerów. 
W filii znajduje się miejsce dla najmłodszych czytelników, w którym maluchy mają swobodny dostęp do książek ulokowanych w koszykach.
W czytelni, oprócz księgozbioru składającego się ze słowników i encyklopedii, znajdują się trzy komputery z dostępem do Internetu.
Nasza biblioteka na stałe współpracuje ze szkołą, okolicznymi przedszkolami oraz Radą Osiedla.
Regularnie organizowane są u nas lekcje, wydarzenia kulturalne, warsztaty (o różnej tematyce), których celem jest nauka, edukacja, jak również działalność na rzecz lokalnej społeczności. 

 

Witryna kulturalna
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie