Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filie biblioteczne » Filia nr 38

O filii

Filia biblioteczna nr 38 usytuowana jest blisko centrum miasta, na Osiedlu Przyjaźni. Łatwo do nas dotrzeć autobusem, a dla zmotoryzowanych Czytelników mamy miejsca postojowe. 
Nasza biblioteka jest filią dziedzinową. Jej zbiory pozwalają na zwiększone  zaspokajanie potrzeb czytelników w następujących dziedzinach nauki: filozofia, logika, etyka, psychologia, nauki społeczne, nauki ekonomiczne, prawo, pedagogika, organizacja i zarządzanie, literaturoznawstwo, geografia, literatura o regionie. Zwiększony zakup dotyczy także klasyki literatury, filia jest więc w stanie zaspokoić najbardziej wyrafinowane gusta i potrzeby czytelnicze. Do dyspozycji wypożyczających na półkach stoi trzydzieści dwa tysiące książek.
Dbamy o czytelnika dorosłego, ale nie zapominamy też o czytelniku dziecięcym. W specjalnie wydzielonym pomieszczeniu wypożyczalni czeka na dzieci ponad pięć tysięcy woluminów. Gromadzimy klasykę literatury dziecięcej oraz nowości z bieżącego rynku wydawniczego.
Od lat współpracujemy z okolicznymi placówkami oświatowymi: szkołami i przedszkolami. Obustronna współpraca owocuje częstymi odwiedzinami dzieci w bibliotece podczas organizowanych dla nich wydarzeń.
Przy filii działa Dyskusyjny Klub Książki, skupiający wokół siebie pasjonatów czytania i gawędzenia o literaturze.
Łączność ze światem oraz dostęp do informacji zapewnia 6 stanowisk komputerowych pozwalających bezpłatnie korzystać z Internetu. W filii działa również WiFi. Zainteresowanym umożliwiamy usługi kserowania oraz drukowania dokumentów.
Biblioteka dysponuje wydzielonym  pomieszczeniem, w którym odbywają się kameralne spotkania związane z krzewieniem kultury czytania. Jest to nasz niewątpliwy atut - miejsce, gdzie można zgromadzić około 30-40 osób.
Na potencjalnych użytkowników czekają nie tylko zbiory biblioteki ale również kompetentny, miły  personel, życzliwie pomagający odnaleźć się w świecie książek, literatury i wiedzy. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin!
 

Witryna kulturalna
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie