Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filie biblioteczne » Filia nr 29

O filii

Filia biblioteczna nr 29 jest jedną z czterech najbardziej wysuniętych na północ Szczecina placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej. To jedyna biblioteka, znajdującą się w dzielnicy Warszewo, zlokalizowana w wolnostojącym domku, w pobliżu parku, w którym rosną ponad stuletnie lipy. Dojazd do placówki możliwy jest zarówno od strony ulicy Duńskiej (autobusem linii 87) jak i od ulicy Bandurskiego (autobusem linii nr 57).
Księgozbiór naszej filii jest bardzo różnorodny i liczy ponad 10 tysięcy woluminów. W swoich zasobach posiadamy literaturę piękną dla dorosłych, młodzieży oraz dla najmłodszych odbiorców. Czytelnicy znajdą tutaj zarówno poezję jak i prozę, kryminały oraz fantastykę a także spory wybór lektur szkolnych. Do dyspozycji osób kontynuujących naukę lub chcących poszerzyć wcześniej zdobytą wiedzę, jest dość bogaty księgozbiór dziedzinowy. Posiadamy także nowości wydawnicze, w liczbie blisko pięciuset woluminów rocznie.
W pierwszej połowie roku 2009 filia przeszła kapitalny remont, dzięki któremu stała się miejscem estetycznym i bardziej przyjaznym. Wzbogaciliśmy się dzięki temu o stanowisko komputerowe ze sprzętem umożliwiającym dostęp do katalogu on-line (OPAC WWW) oraz do Internetu. Przygotowano również stanowiska dla osób chcących skorzystać z książek znajdujących się w czytelni.
Od ponad czterech lat filia współpracuje ze Szczecińskim Oddziałem Ośrodka dla Osób z Upośledzeniem Umysłowym, mieszczącym się przy ul. Rostockiej. Jego podopieczni bardzo chętnie odwiedzają bibliotekę i uczestniczą w zajęciach głośnego czytania oraz Porannego Kręgu. Biblioteka prowadzi również cykliczne zajęcia pod nazwą „Feriada”. Są to zajęcia edukacyjno-plastyczne dla dzieci w wieku szkolnym, odbywające się podczas ferii zimowych, których celem jest promowanie czytelnictwa i „mody na czytanie książek” wśród dzieci. Współpracujemy również ze Szkołą Podstawową nr 7, której uczniowie klas „O” biorą udział w corocznej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” organizowanej w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom. 
 

Witryna kulturalna
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie