Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filie biblioteczne » Filia nr 19

O filii

Filia biblioteczna nr 19 jest największą filią biblioteczną na Pomorzanach. Nasz księgozbiór jest różnorodny – od literatury dla dzieci, poprzez ksiązki dla dorosłych, aż do specjalistycznych pozycji popularnonaukowych. 
Szczególnie liczny zbiór książek stanowi literatura dla najmłodszych, przedszkolaków. 
Natomiast w dziale dla dorosłych – literatura sensacyjna, kryminalna (duży wybór powieści kryminalnych autorów skandynawskich), literatura fantastyczna i romansowa. Mamy również, cieszące się szczególnym zainteresowaniem, tzw. bestsellery, czyli książki bardzo poszukiwane przez czytelników, oraz książki nagradzane w konkursach czytelniczych m.in. nagrodą „Nike” czy też książki autorów nagrodzonych nagrodą Nobla.
Do korzystania  na miejscu w bibliotece jest również prasa - dzienniki, tygodniki, miesięczniki.
Nasza filia oferuje bezpłatny dostęp do Internetu stacjonarnego i WiFi, oraz dostęp do książek elektronicznych w serwisie Ibuk. pl. Angażujemy się w prowadzenie dwóch akcji:
„Od czytelnika do czytelnika”  - akcja polegająca na tym, że czytelnicy przynoszą do biblioteki własne książki, pozostawiają je w bibliotece, wymieniają się książkami z innymi czytelnikami. 
„Książki dla marynarzy” – mieszkańcy i czytelnicy przynoszą do biblioteki swoje książki, które następnie są przekazywane na statki.
Chętnie doradzamy czytelnikom, uwzględniając indywidualne zainteresowania.
Niewątpliwym walorem architektonicznym filii bibliotecznej nr 19 jest kolorystyka pomieszczeń. Błękitny kolor sprawia bowiem wrażenie przytulności  i „niebiańskości”. 
Przyjdź, zobacz , dołącz do grona naszych czytelników. Zapraszamy.
 

Witryna kulturalna
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie