Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filie biblioteczne » Filia nr 5

O filii

Filia biblioteczna nr 5 mieści się przy ul. Mieszka I 105 (rejon miasta Szczecin-Pomorzany). Biblioteka posiada bogaty księgozbiór, skierowany do studentów i osób dorosłych oraz literaturę dziecięcą i młodzieżową. Dysponujemy też audiobookami, głównie dla najmłodszych oraz dla młodzieży. 
W placówce wydzielony został kącik dla najmłodszych czytelników, gdzie mogą wyszukać sobie interesujące pozycje z literatury dziecięcej. Kącik ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród maluchów. 
Podczas sezonu letnich wakacji organizujemy cykliczne spotkania, pod hasłem: „Co musisz przeczytać na urlopie?”. Przygotowujemy specjalną wystawę, na której prezentujemy książki, które dobrze się czyta i od których trudno się oderwać, nie tylko na plaży. Bierzemy udział w cyklicznych akcjach wrześniowych „Tydzień Zakazanych Książek”. A pod koniec roku organizujemy cykl pod hasłem: „Książki na jesienne, długie wieczory”. 
Nawiązaliśmy współpracę z Przedszkolem Publicznym nr 53 w Szczecinie oraz Szkołą Podstawową nr 55 w Szczecinie i organizujemy w naszej filii lekcje biblioteczne oraz spotkania z dziećmi. 
Placówka oferuje również dla czytelników bezpłatny dostęp do Internetu i WiFi w godzinach otwarcia filii. 
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą biblioteki i zachęcamy do korzystania z naszych usług. 
 

Witryna kulturalna
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie