Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filie biblioteczne » Filia nr 4

O filii

Filia biblioteczna nr 4 ma swoją siedzibę w dzielnicy Niebuszewo i od blisko półwiecza działa na rzecz jej mieszkańców. Czytelnikom biblioteki oferujemy duży i zróżnicowany księgozbiór oraz umożliwiamy udział w spotkaniach kulturalno-oświatowych.
Realizujemy potrzeby czytelnicze wszystkich użytkowników, stąd w ponad 30 tysięcznym księgozbiorze znajduje się literatura piękna ze wszystkich obszarów kulturowych, zbiory popularnonaukowe dotyczą każdej dziedziny wiedzy - zwłaszcza licznie reprezentowane są nauki społeczne, przyrodnicze i historyczne, a bogata kolekcja literatury dziecięcej zawiera zarówno najważniejsze pozycje klasyczne, jak i współczesne, często bardzo nowatorskie w treści i oryginalnie wydane. Dumni jesteśmy szczególnie ze zbioru książki obrazkowej. 
W zbiorach biblioteki znajdują się ponadto dokumenty elektroniczne, w tym duży zasób „książki mówionej”. Zbiór encyklopedii i słowników znajduje się także w czytelni, tutaj czytelnicy mogą również skorzystać z dużego wyboru gazet i czasopism. Oferujemy także dostęp do Internetu, WiFi, drukarki i skanera. Do dyspozycji użytkowników przygotowano osiem stanowisk komputerowych.
Oprócz udostępniania zbiorów biblioteka prowadzi aktywną działalność na rzecz upowszechniania czytelnictwa. Organizujemy liczne spotkania literackie, lekcje biblioteczne i konkursy czytelnicze. Najmłodszych czytelników zapraszamy na cykliczne spotkania z bajką. W zajęciach zatytułowanych „Posłuchajmy razem” uczymy dzieci szacunku i miłości do literatury. Wskazujemy, że książka to źródło wiedzy, radości i wspaniałej zabawy. Młodszym dzieciom w okresie ferii zimowych i wakacji organizujemy blok zajęć literacko-plastycznych. Uczniom starszych klas proponujemy udział w lekcjach bibliotecznych, podczas których przekazujemy wiadomości o historii i kulturze Regionu. W cyklu spotkań „Szczecin – moja mała ojczyzna” opowiadamy o pionierskim okresie Szczecina, zaciekawiamy legendami pomorskimi, przybliżamy postaci zasłużonych dla miasta obywateli, a także zapoznajemy z zabytkami Pomorza Zachodniego. Czytelnikom dorosłym proponujemy udział w kursie przygotowującym do pracy z komputerem i Internetem. Organizujemy także prelekcje o literaturze oraz zapraszamy do uczestnictwa w Dyskusyjnym Klubie Książki. Do kalendarza stałych imprez weszły także obchody Tygodnia Bibliotek, Majowych Dni Książki i Prasy, Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, Dni Skandynawskich i Tygodnia Zakazanych Książek.
Do korzystania z księgozbioru i oferty kulturalno-oświatowej Filii nr 4 serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Szczecina oraz placówki szkolno-wychowawcze. 
Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku

Witryna kulturalna

Prenumerowane czasopisma
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie