Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 54 (ProMedia) » Dom nie z tej ziemi [dla dzieci]

Dom nie z tej ziemi [dla dzieci]

Dom nie z tej ziemi [dla dzieci]

W ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) 10 maja 2019 (piątek) o godz. 17.00, odbędzie się spotkanie skierowane do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Poprowadzi je Małgorzata Strękowska-Zaremba, autorka książki „Dom nie z tej ziemi”, poruszającej temat przemocy domowej.

Książka była wielokrotnie nominowana do nagród i nagradzana (zdobyła Nagrodę dla Najlepszej Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka w 2017 r.) Interaktywne zajęcia przeprowadzone przez autorkę uwrażliwią dzieci na symptomy przemocy domowej wśród ich rówieśników. Jest to temat bardzo trudny i rzadko poruszany. Często dzieci często pozostają osamotnione z tym problemem. Niektóre domy mają tajemnice. I zrobią wszystko, aby nikt się o nich nie dowiedział.

Gdy Daniel poznaje Marysię, dziwną dziewczynkę z oczami błyszczącymi jak dwa lusterka, od razu czuje, że to początek jakiejś niezwykłej historii. Jego nowa koleżanka, ukryta w krzakach, obserwuje dom po drugiej stronie ulicy, co mogłoby się wydawać zwyczajną, a nawet dosyć nudną zabawą, tylko że Marysia traktuje swoje zajęcie śmiertelnie poważnie. I w dodatku jest przerażona. A kiedy chłopiec zaczyna przyglądać się temu, co ją tak wystraszyło, odkrywa w pozornie podobnym do innych domu rzeczy niezrozumiałe czy wręcz złowrogie. Zaintrygowany, postanawia pomóc Marysi wyjaśnić zagadkę. Ale czy dom nie z tej ziemi pozwoli wyrwać sobie tajemnicę?

Małgorzata Strękowska-Zaremba, pisarka, autorka podręczników, recenzentka „Nowych Książek”, dziennikarka, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała w roku 1984 utworem opublikowanym na łamach jednodniówki Ruchu Artystycznego Świat. Za powieść „Abecelki i duch Bursztynowego Domu” otrzymała w 2004 roku Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Za książkę „Bery, gangster i góra kłopotów” otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2006. W 2008 otrzymała wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY w konkursie Książka Roku 2008 za książkę „Złodzieje snów”, w 2009 za tę samą książkę otrzymała II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, a nagrodzona książka wpisana została na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. W 2018 jej książka "Dom nie z tej ziemi" została uznana za Najlepszą Książkę Dziecięcą 2017 w plebiscycie Empiku Przecinek i Kropka.

Wydarzenie jest finansowane ze środków Miasta Szczecin.
@Sektor 3 Szczecin #mikroDOTACJE #mikroDOTACJE2019
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie