Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 6 » Rok w Antarktyce. Relacja z podróży Pawła Madejskiego

Rok w Antarktyce. Relacja z podróży Pawła Madejskiego

Rok w Antarktyce. Relacja z podróży Pawła Madejskiego

W dąbskiej bibliotece, (filia biblioteczna nr 6, ul. Dziennikarska 39), 12 kwietnia 2019 (piątek) o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie podróżnicze z Pawłem Madejskim, zatytułowane „Rok w Antarktyce”.

Nasz gość opowie o fascynującej przygodzie, jaką była dla niego praca w stacjach polarnych. Spotkanie będzie połączone z pokazem slajdów.

Paweł Madejski - urodził się w Brzegu, a do Szczecina dotarł przez... Kraków, gdzie, zafascynowany fotogrametrią, ukończył geodezję inżynieryjno-przemysłową na Wydziale Geodezji AGH. W roku 1983, korzystając z technik fotogrametrycznych, badał prądy morskie w rejonie Polskiej Stacji Polarnej w Zatoce Hornsund na Spitsbergenie. Efektem tej pracy była kolejna propozycja uczestnictwa w XI Wyprawie Antarktycznej PAN w roku 1987. Podczas tej wyprawy prowadził fotogrametryczny pomiar prądów morskich w Cieśninie Bransfielda. Uczestniczył również w pracach przygotowawczych przed założeniem hiszpańskiej bazy antarktycznej. Jest też autorem fotogrametrycznej mapy okolic bazy, w zatoce Johnson Bay, wyspy Livingstone. W 1990 kierował XIV Wyprawą Polskiej Akademii Nauk do Stacji im. H. Arctowskiego.

 

Informacja RODO
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie