Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 9 dla dzieci » Spotkanie z przedszkolakami

Spotkanie z przedszkolakami

Spotkanie z przedszkolakami

Dnia 21 lutego 2019 filię biblioteczną nr 9 dla dzieci odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 59. Tematem spotkania było nasze miasto Szczecin a zajęcia odbyły się pod hasłem „Co wiemy o Szczecinie”. Była mowa o historii powstania Szczecina i jego rozwoju. Po krótkiej lekcji historii rozmawiano o najbardziej znanych budowlach i zabytkach Szczecina. Razem z książką Krzysztofa Grala „Szczecin dla każdego – i małego, i dużego” dzieci poznały pomniki, które warto znać będąc mieszkańcem ,,stolicy Pomorza Zachodniego”. Była mowa o wszechobecnej przyrodzie Szczecina i najpiękniejszym pomniku przyrody, jakim są aleje platanowe wokół Jasnych Błoni.
Przedszkolaki z największą ciekawością wysłuchały legendy „O chciwym Skarbku i Jeziorze Szmaragdowym”, z której dowiedziały się jak powstało Jezioro Szmaragdowe. Dzięki książce „Szczecin dla każdego – i małego i dużego” poznały wcześniejszą nazwę teatru małego widza – Pleciugi (wcześniej nazywanego Rusałką).
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze a dzieci mogły sprawdzić także swoją wiedzę na temat Szczecina, udzielając odpowiedzi na zadawane im pytania. Pod koniec spotkania była mowa o herbie naszego miasta a mali goście zostali obdarowani przez bibliotekarkę malowanką z wizerunkiem Gryfa. Na zakończenie zostali zaproszeni do zapisania się do biblioteki oraz na kolejną wizytę.
 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie