Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 54 (ProMedia) » Parki Narodowe USA

Parki Narodowe USA

Parki Narodowe USA

20 lutego 2019 (środa) o godz. 18.00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie z Mirosławem Siemieniukiem, poświęcone jego wyprawie do Stanów Zjednoczonych. Wstęp wolny.

Nasz gość przejechał 7.500 mil (czyli ok. 12 tys. km) od wschodniego wybrzeża USA – Nowy Jork – do zachodniego – San Francisco – i z powrotem. Trasa prowadziła przez 21 stanów, 25 parków i kanionów, 36 miast i miasteczek. Celem spotkania będzie podzielenie się wrażeniami z tej trasy w formie fotograficznej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na parki narodowe (np. Yellowstone – pierwszy na świecie; Alcatraz – wyspa z byłym więzieniem; Grand Canion – największy na świecie; Antelope Canion – najczęściej fotografowany w USA).

Mirosław Siemieniuk jest absolwentem filologii angielskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od ponad 20 lat uczy języka angielskiego w Zespole Szkół Samochodowych w Szczecinie. Jest nauczycielem dyplomowanym. Został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej nadawanym przez Ministra Oświaty za dodanie do podręcznika szkolnego do nauki języka angielskiego wydawnictwa Oxford, dwóch autorskich rozdziałów poświęconych motoryzacji. Tryb życia Mirosława Siemieniuka pozwala mu łączyć i rozwijać jego pasje: podróże i fotografię. Jest członkiem klubu fotograficznego Grupa Amatorów Fotografii Prawie Artystycznej i Google Local Guides. Swoje zdjęcia publikuje w Internecie na Mapach Google oraz pisze recenzje odwiedzanych miejsc. Łącznie do tej pory opublikował 6000 fotografii, które uzyskały ponad 4000 000 wyświetleń. Jak sam przyznaje – najbardziej lubi robić portrety ludziom charakterystycznym.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie