Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 3 dla dzieci » Bawimy się wesoło, gdy zima wokoło [Ferie w bibliotece 2019 - relacja]

Bawimy się wesoło, gdy zima wokoło [Ferie w bibliotece 2019 - relacja]

Bawimy się wesoło, gdy zima wokoło [Ferie w bibliotece 2019 - relacja]

W okresie ferii zimowych, w dniach: 4, 6 oraz 8 lutego w filii nr 3 dla dzieci zostały zorganizowane zajęcia pod hasłem "Bawimy się wesoło, gdy zima wokoło" dla dzieci w wieku 5-12 lat. Tematyka zajęć była różnorodna, każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego, dzieciaki nie tylko dobrze się bawiły ale również mogły rozwijać swoje zdolności plastyczne, uczestniczyć w zabawach, współdziałać z rówieśnikami i poszerzać wiedzę.
Spotkanie pierwsze było poświęcone grom planszowym.
Kolejne zajęcia: "Święty Walenty - historia prawdziwa". Przedstawiona została historia Walentynek, od czasów starożytnych, po współczesne - skąd się wzięły, kim był Święty Walenty. Dzieci brały udział w zabawach walentynkowych: taniec w parach na gazecie, rysowanie serduszek na czas, lepienie serduszek z masy solnej i ich dekorowanie, ozdabianie pierników - serduszek.
Ostatnie spotkanie: "Zima inspiruje" poświęcone było zimie i ciekawostkom z nią związanym. Rozmawialiśmy o zimowych zabawach oraz o bezpieczeństwie zimą. Dzieciaki odkryły Omjakon - najzimniejsze miejsce zamieszkane przez ludzi i poznały różne ciekawostki o polarnych zwierzętach i o życiu Eskimosów. Wykonywaliśmy prace plastyczne- zimowe witraże.

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie