Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 54 (ProMedia) » W bibliotece o krowie Matyldzie

W bibliotece o krowie Matyldzie

W bibliotece o krowie Matyldzie

W październiku w bibliotece ProMedia spotkały się maluchy, które bardzo lubią słuchać bajek. Przyszły wraz z rodzicami aby wspólnie poznać nowe bajki, które specjalnie dla nich zostały przygotowane.
Na tą okazję została przygotowana dla nich najnowsza książka o popularnej krowie Matyldzie pod tytułem „Krowa Matylda nie chce się kąpać”, autorstwa Alexandra Steffensmeier’a. Zwierzęta z zagrody pobrudziły się podczas zabawy na polu. Pora więc na kąpiel. Krowa Matylda nie miała jednak zamiaru się kąpać. Pani gospodyni musiała się sporo namęczyć i wykazać dużym sprytem aby nakłonić krowę Matyldę do kąpieli. Kiedy jej się to w końcu udało, wpadły obydwie w pułapkę zastawioną wcześniej przez gospodynię i znów się ubrudziły.
Drugą przeczytaną książeczką była wydana w 2016 roku „Krowa Matylda szuka skarbu”. Matylda znalazła kawałek papieru, który według niej wyglądał na mapę (jak się na końcu okaże, był to oderwany kawałek kartonowego pudełka) i postanowiła razem z kurami, kozą i świnką znaleźć skarb. Trop prowadził do ogródka warzywnego, cóż było robić, trzeba było kopać. Choć to pewnie nie spodoba się gospodyni. Poleciały w górę marchewki, pietruszki, kapusta. Skarb się znalazł, choć pewnie nie taki jakiego spodziewała się krowa Matylda, był to bowiem dziurawy garnek. Gospodyni o dziwo ucieszyła się z tego znaleziska, gdyż był jej potrzebny do specjalnej konstrukcji nawadniającej ogródek. A z jarzyn powstała zupa.
Ostatnią książeczką była „Krowa Matylda nie może zasnąć”, wydana w 2013 roku. gdy nasza bohaterka, nie mogąc zasnąć, obudziła całe gospodarstwo, po czym zasnęła nieświadoma zamieszania jakie spowodowała.
Nasi klubowicze brali też udział w jesiennych warsztatach. Dzieci przyozdobiły kolorowymi liśćmi z papieru specjalnie przygotowane drzewko oraz zrobiły piękne rybki z liści mniejszych i większych, które często można spotkać na jesiennym spacerze.
    
 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie